סער: לא בטוח שהייתי נוהג כמו אוחנה בנוגע למינוי אורלי בן ארי

בכיר הליכוד התייחס בריאיון לחדשות 13 למינוי מ"מ פרקליט המדינה על ידי שר המשפטים ואמר כי "זה כמו למנות סגן ניצב למ"מ המפכ"ל או אלוף משנה למ"מ הרמטכ"ל"

זמן צפייה: 12:16

מינוי מ"מ פרקליט המדינה: בכיר הליכוד חבר הכנסת גדעון סער התייחס היום (שלישי) בריאיון ל"שש – אמנון לוי" למינויה של  אורלי בן ארי לתפקיד מ"מ הפרקליט ואמר כי "אם אני שר המשפטים, לא בטוח שהייתי ממנה את אורלי בן ארי לתפקיד".

"זה כמו למנות סגן ניצב למ"מ המפכ"ל או אלוף משנה למ"מ הרמטכ"ל", הוסיף סער. "הסמכות היא של שר המשפטים, לא של היועץ המשפטי לממשלה. אני לא בטוח שהייתי מגיב כמו היועמ"ש ונכנס לסוגיית חוסר סבירות קיצוני עד כדי הגעה לבטלות המינוי. מצד שני, לא בטוח שאם הייתי בנעליו של שר המשפטים הייתי עושה את המינוי הזה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

אחרי הודעת אוחנה: לחץ בפרקליטות על בן ארי להסיר את מועמדותה

מינוי מ"מ הפרקליט יגלה אם פני אוחנה למאבק ביועמ"ש • פרשנות

אוחנה: אין חובה להתייעץ עם היועמ"ש על מינוי פרקליט המדינה

עו''ד אורלי בן-ארי גינזברג ושר המשפטים אמיר אוחנה
עו''ד אורלי בן-ארי גינזברג ושר המשפטים אמיר אוחנה | צילום: חדשות 13

כאמור, מוקדם יותר היום הודיע אוחנה על מינוייה של בן ארי, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, לתפקיד ממלאת מקומו של שי ניצן כפרקליט המדינה. זאת בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שתמך במועמדותו של שלמה למברגר, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים. היועמ"ש אמר לאחר המינוי כי המינוי חורג באופן קיצוני ממתחם הסבירות וכי קיימת מניעה לאשרו. גם גורמים בפרקליטות התנגדו, והחלו להפעיל לחץ על בן ארי להסיר את מועמדותה לתפקיד

בחוות הדעת שהגיש לשר המשפטים, מנדלבליט כתב: "מ"מ פרקליט המדינה נדרש להיות פרקליט מהדרג הבכיר ביותר, בעל ניסיון וותק רב, שמילא מספר תפקידים ניהוליים בכירים. יש להעדיף לתפקיד זה את מי ששימש קודם לכן כמשנה לפרקליט המדינה או לכל הפחות כפרקליט מחוז".

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, התנגד גם למינוי. הרשקוביץ פנה לאוחנה ואמר כי ראוי היה למנות אדם בכיר יותר מבן ארי. לדבריו, בן ארי "עומדת בתנאי הסף – אולם היא לא בדרג הבכיר של הפרקליטות, ועלולה לערער את תפקודה".