ריבלין על הבחירות: "אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית"

הנשיא התייחס לפיזור הכנסת, הביע חשש מאחוזי הצבעה נמוכים וקרא לאזרחי ישראל שלא להחרים את הבחירות. "אל לנו לשקוע לייאוש חסר תועלת. עלינו להאמין ביכולת שלנו לעצב את מציאות חיינו"

זמן צפייה: 02:29

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס היום (חמישי) לפיזור הכנסת ה-22 ואמר: "אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש או טרוניה חסרת תועלת. אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית וביכולת שלנו לעצב את מציאות חיינו בידינו שלנו בזכותה".

"הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו, ואנו יודעים, שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים", אמר ריבלין. "כולי תפילה כי עומק המשבר הפוליטי הנוכחי, על השסעים שהוא חושף בקרבנו, יוביל אותנו כחברה וכמדינה להילחם לא רק עבור זכותנו לחלוק אלה על אלה - אלא גם עבור חובתנו למצוא על מה להסכים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

התאריך האחרון לחסינות ומועד סגירת הרשימות: לו"ז בחירות 2020

נתניהו הודיע לבג"ץ: אתפטר מתפקידיי כשר עד אחד בינואר

כך הידרדרה ישראל למערכת בחירות שלישית בתוך שנה • צפו

הפגישה המשולשת בין ריבלין, נתניהו וגנץ
הפגישה המשולשת בין ריבלין, נתניהו וגנץ | צילום: חיים צח, לע''מ

עוד הוסיף הנשיא: "אני יודע כי אנחנו יכולים לחיות יחד כאחים גם מתוך ההבנה שיש סוגיות שלא נסכים עליהן. אני מקווה כי מערכת בחירות זאת תהיה האחרונה לארבע השנים הקרובות. אני מאמין שימצאו בנו הכוחות הפנימיים ונדע לצמוח כאומה וכחברה מן השסע והמחלוקת המפלגים בינינו - להסכמה ועשייה לטובת כולנו".

כאמור, לארשונה בהיסטוריה מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה. מליאת הכנסת אישרה הלילה, ברוב של 96 תומכים מול שבעה מתנגדים, את פיזורה וקבעה כי הבחירות לכנסת ה-23 יתקיימו בשניים במארס. זאת, לאחר שאף חבר כנסת לא הצליח להשיג 61 חתימות הדרושות כדי להרכיב את הממשלה, בתום שלושת השבועות שבהם המנדט היה אצל הכנסת. יחד עם אישור החוק, מליאת הכנסת אישרה תוספת של 62 מיליון שקל לתקציב מימון בחירות – כך על פי הסכם בין הליכוד לכחול לבן.