הירי ברובה אוויר בכנס כחול לבן: הוארך מעצר שני החשודים במעשה

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך עד מחר בלילה את מעצר הצעיר בן ה-26 והנער בן ה-16, שנלקחו לחקירה לאחר האירוע. השניים חשודים בתקיפה הגורמת לחבלה

זמן צפייה: 01:51

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (שישי) את מעצרם של החשודים בירי ברובה אוויר צעצוע אמש בכנס כחול לבן ברחובות, עד מחר בלילה.

השניים, תושבי העיר בני 26 ו-16, חשודים כזכור כי הגיעו אמש לכנס של מפלגת כחול לבן בעיר, ביצעו ירי ברובה האוויר והביאו לפציעתם של שתי פעילות מטעם המפלגה ומטעם ממלא מקום ראש העיר זוהר בלום.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

נתניהו ופייגלין סיכמו שזהות תפרוש: "נקדם תחום הקנביס רפואי"

נשיא חברת החקירות ששכר גנץ: "טלפונים נחדרו, לא אנחנו הדלפנו"

עם חריימה ותשואות מהקהל: מירי רגב אירחה את שרה נתניהו

יאיר לפיד בכנס כחול לבן ברחובות
יאיר לפיד בכנס כחול לבן ברחובות | צילום: נטע גרינברג

לאחר התקרית אמש, שהתרחשה בזמן נאום של חבר הכנסת יאיר לפיד ברחוב יעקוב בעיר, המשטרה איתרה את החשודים בראשון לציון. כשהכוחות הגיעו לצעירים, הם טענו כי עשו זאת בתור מעשה קונדס.

יו"ר כחול לבן בני גנץ מסר אתמול לאחר האירוע ברחובות: "מדובר באירוע חמור של ירי מרובה אוויר שפגע בשני אנשים פגיעות מאוד קלות, אבל אני מציע שלא נטשטש את החומרה, נמתין לחקירת המשטרה לא נמהר להסיק מסקנות. אבל אי אפשר להתעלם מהמגמה החמורה יש כאן אירוע שמאיזו שהיא סיבה אנשים משתמשים ברובה אוויר או משהו כזה ואנחנו נפגעים מזה, שבוע שעבר אחרי סיור שלי בתא פעיל כחול לבן שהוא במקרה קרוב משפחה שלי הלך ברחוב והותקף אנשים מנבלים את הפה, ככה נראית הסתה. אני קורא לראש הממשלה לצאת בקולו למנוע כל אלימות כל התלהמות וכל פעולה שיש בה בכדי ליצור עימותים. יש לנו ויכוח פוליטי, אנחנו שייכים לאותה חברה, לאותה מדינה. אני מאוד מקווה לשמוע מהמשטרה שלא היה פה שום דבר יותר מהותי. ככה המגמה הזו מתחילה, ואנחנו זוכרים איך היא נגמרה פעם קודמת. צריך לעצור מיד כל היבט של אלימות מילולית או פיזית".

[brightcove_iframe video_id='the-main-edition-articles-20190829-2307' autoplay='0' credit='' desc='בני גנץ מגיב לתקרית רובה האוויר בכנס של כחול לבן' kid='1_wommwigf' duration='106'']

תמונה מהפציעה של הפעיל
תמונה מהפציעה של הפעיל

יאיר לפיד מסר בתגובה לתקרית ברחובות: "לא ירתיעו אותנו ולא יפחידו אותנו. נמשיך להיאבק על שינוי המדינה מול האלימות וההסתה".

ראש העיר רחובות, רחמים מלול, מסר בתגובה לאירוע: "אני מגנה כל גילוי של אלימות וחוסר סובלנות בעיר רחובות, העיר שמהווה דוגמא וסמל לחיים בהרמוניה של כל מנעד הקשת הפוליטית. אנו סמוכים ובטוחים שהמשטרה תעשה את עבודתה נאמנה בחקירת המקרה, ושולחים ברכת רפואה שלימה לפצועים".

כדור פלסטיק שנמצא על ידי המשטרה
כדור פלסטיק שנמצא על ידי המשטרה | צילום: דוברות המשטרה

ח"כ בועז טופורובסקי (כחול לבן) הגיב גם הוא לתקרית: "באמצע נאום של יאיר לפיד עצרה מכונית ונורו מרובה אוויר שלושה כדורים. שני כדורים פגעו בשתי פעילות שלנו, הן בסדר. המשכנו את האירוע וסיימנו אותו כמתוכנן".