נתניהו: "המפגינים בפ"ת בזים לדמוקרטיה"

בליכוד מצפים להגעה של אלפים לאירוע הרמת כוסית לכבוד ראש השנה המתקיים באולמי אווניו בקרית שדה התעופה

מפגן כוח נוסף של רה"מ: מעט יותר משבועיים לפני ראש השנה ערך הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו אירוע הרמת כוסית בקריית שדה התעופה סמוך לנתב"ג. לאירוע הגיעו כל שרי הליכוד וכ-2,000 מתפקדים, ובמהלכו תקף ראש הממשלה בחריפות את התקשורת, השמאל ובמיוחד את מובילי המחאה בפתח תקווה, מני נפתלי ואלדד יניב. "הם בזים למשהו הרבה יותר עמוק - הם בזים לבחירת העם ובזים לדמוקרטיה שבשמם הם מפגינים", האשים נתניהו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בפתח דבריו הודה נתניהו לאלפי האנשים שהגיעו להביע תמיכה בו וברעייתו שרה. "יש פה כ-2,000 איש בתוך האולם קצת יותר ועוד כ-2,000 איש בחוץ, אני מתנצל בפניהם - תנאי הבטיחות לא מאפשרים לכולם להיכנס", אמר. "תודה רבה שבאתם מכל חלקי הארץ, אנחנו אוהבים אתכם. בשמי ובשם רעייתי שרה אני מבקש לאחל לכולכם שנה טובה ומתוקה אנחנו לא רק אוהבים אתכם אנחנו מעריכים מאוד את התמיכה שלכם".
''המפגינים בפ''ת בזים לדמוקרטיה'' (חדשות 2)
''המפגינים בפ''ת בזים לדמוקרטיה'' (חדשות 2)
אחרי שסקר כמה מהישגי הליכוד בתקופה האחרונה ודיבר על ביקורו הצפוי וההיסטורי באמריקה הלטינית, המשיך נתניהו ותקף את התקשורת על כך שהיא מציגה את ישראל כמדינה מבודדת. "רובם המכריע של אזרחי ישראל מעריכים את ההישגים שלנו, למרות שרובה המכריע של התקשורת לא תמיד ששה לסקר את מלוא פעולתנו. זה פשוט לא מתאים לקו שלהם אבל מה לעשות, כולם רואים את ההצלחה. כולם רואים כאן את האמת: התקשורת המגויסת וחוסר ההגינות של התעשיה את ה'פייק ניוז'". בהמשך גינה נתניהו את התיעוד מההפגנה האחרונה בפתח תקווה בו תקף מילולית עובר אורח דתי ואת אופן הסיקור של ההפגנות. "תעשיית ה'פייק ניוז' נמצאת בשיאה", המשיך. "הם מסקרים בהתלהבות אין קץ מדי שבוע את הפגנות השמאל שבהם נאמרו דברים מזעזעים כלפי אדם חרדי רק לפני מספר ימים, אותן הפגנות שמטרתן להפעיל לחץ פסול כדי שיגישו כתב אישום בכל מחיר - 'נתניהו אשם עד שיוכח חפותו'". נתניהו המשיך והפנה ביקורת חריפה ישירות לעבר המפגינים. "הם לא רק בזים לנו", האשים. "הם עושים הכול כדי לפגוע בי וברעייתי כי הם חושבים שאם הם יפילו אותי או אותה - הם יפילו אותנו, את הליכוד, את המחנה הלאומי ולצורך זה כל האמצעים כשרים. זה לא יעזור לתקשורת, לקרן החדשה, למפגינים מטעם, למושחתים שמתחזים ללוחמים בשחיתות. לא יעזור לכל אלה שרוצים להחליף אותנו את הליכוד בלי בחירות. הם יודעים דבר אחד - שכל עוד אנחנו מנהיגים את המדינה, הם ימשיכו להפסיד בקלפי. ואיך נאמר? כאשר יענו אותנו, כן נרבה וכן נפרוץ!". "מני נפתלי הכה חבר לעבודה, אישה התלוננה נגדו שהטריד מינית" בהמשך תקף נתניהו את מובילי המחאה בפתח תקווה, מני נפתלי ואלדד יניב. "מי מממן ומי מארגן את הפגנות השמאל בפתח תקווה?", תהה. "הם הופכים את מובילי ההפגנות האלה ל'אבירי שלטון החוק'. איזה אבירים? איזה חוק? אחד מהם שהוא חבר מפלגת העבודה ודייר קבוע באולפנים, אמר בריאיון: 'הדברים שעשיתי הרסניים ונוראיים. יש לי חלק לא קטן בהשחתה של הפוליטיקה הישראלית'. נו, זהו אביר אחד של שלטון החוק", בהתייחסו לאלדד יניב, שפרסם בעבר ספר בו גולל את השחיתות לה היה עד כששימש יועץ פוליטי בכיר.
''איזה אבירים, איזה חוק?''. יניב ונפתלי (Roy Alima/Flash90)
''איזה אבירים, איזה חוק?''. יניב ונפתלי (Roy Alima/Flash90)
"ומה עם האביר השני?", הוסיף נתניהו,תוך כשהוא רומז למני נפתלי. "הוא הודה במשטרה שהוא ביצע מעשים בלתי כשרים וביקש וקיבל חסינות מפני הפללה עצמית. איזה אבירים? איזה שלטון חוק? איזו מלחמה בשחיתות? איזו בדיחה! אבל התקשורת המגוייסת כמובן מפנקת אותם באינסוף ראיונות מלטפים". נתניהו המשיך: "לא רק שאף אחד לא שואל אותם על עברם, תקשיבו טוב: אחד העיתונאים אפילו התעלה על עצמו וסיפר, כולו אחוז התרגשות, שאחד מהם הקים לאחרונה עמותה למלחמה בשחיתות. לא פחות! הוא לא שאל אותו אם סולק מעבודתו הקודמת כי היכה חבר לעבודה. הוא גם חלילה לא שאל אותו על אותה אישה שהתלוננה שהטריד אותה מינית. והנה עוד שאלה שלא שאלו אותו. עוד שאלה. איך באורח פלא, כשהוא נכנס לתפקידו כאב הבית במעון רה"מ, הוצאות האוכל זינקו וכמעט הכפילו את עצמן. כשהוא עזב את התפקיד, ההוצאות הללו צנחו". ביטן: "מבצע כיכר-סיגר" בפתח האירוע אמר ביטן כי "יש 2,000 בפנים ועוד 2,000 בחוץ. זה חודש הסליחות ויש שורה של פרשנים שצריכים לעשות חשבון נפש". בליכוד רואים באירוע שהתקיים הערב מפגן תמיכה משמעותי בנתניהו על רקע ימים לא קלים שעוברים עליו, בין אם בשל הדיווחים על המלצה להעמיד לדין את רעייתו שרה במסגרת "פרשת המעונות" ובין אם בשל ההסתעפויות בחקירות השונות. לכן, אירוע זה הוא חלק מרצף של אירועים ביניהם אירוע התמיכה בגני התערוכה והתייצבותה של משמרת הליכוד בהפגנות השבועיות בפתח תקווה שהצליחה לזעזע לא מעט את הנושא של מיקום ההפגנות בעיר, וככל הנראה צפויים אירועים נוספים בהמשך.
''על הפרשנים לעשות חשבון נפש''. ביטן (Miriam Alster/Flash90)
''על הפרשנים לעשות חשבון נפש''. ביטן (Miriam Alster/Flash90)
מפגן התמיכה בראש הממשלה התקיים תחת הכותרת: "השמאל בתוכנית הזויה להפלת נתניהו: מבצע כיכר-סיגר", מתוך נאומו של דוד ביטן. זמן קצר לפני האירוע האשים ביטן את התקשורת בהפרעה להתנהלות החקירה. "מה שהתקשורת עושה לא עוזר אף פעם, לא נותנים לחקירה להתנהל באופן עצמאי", תקף. כמו כן התייחס יו"ר הקואליציה לגיוס עד המדינה, ארי הרו, וטען: "העובדה שיש עד מדינה נגד רה"מ זה דבר שערורייתי, כי הוא יכול להגיד כל דבר. כל התהליך האחרון די מפריע לו". לגבי חקירותיה של רעיית רה"מ הדגיש ביטן כי "מדובר בזוטות, אי אפשר להפיל הכל על אשת ראש הממשלה, צריך להניח לה לנפשה".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ