בשיא המשבר הפוליטי: נתניהו צפוי להיפגש עם פומפאו בלונדון

פקידים בכירים אמרו לחדשות 13 כי ראש הממשלה צפוי להיפגש בשולי פסגת נאט"ו גם עם מרקל, מקרון ומנהיגים נוספים. במוקד השיחות תעמוד הסוגיה האיראנית ברקע הפרות הסכם הגרעין

זמן צפייה: 01:03

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לטוס ביום שלישי ללונדון ולהיפגש עם שר החוץ של ארה"ב פומפאו בשולי פסגת מנהיגי ברית נאט"ו, כך אמרו היום (ראשון) לחדשות 13 שני פקידים בכירים שמעורים בנושא. נתניהו צפוי לשהות בלונדון יומיים ולהיפגש בלונדון גם עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון ועם מנהיגים נוספים.

במוקד השיחות שיקיים נתניהו עם פומפאו ושאר המנהיגים יעמוד הנושא האיראני וזאת לאור שורת ההפרות האיראניות של הסכם הגרעין וההתבטאויות של כמה ממנהיגי אירופה בדבר הצורך לבחון הטלה מחדש של סנקציות על איראן.

עם זאת, מדובר בנסיעה חריגה לאור העובדה שנתניהו מכהן כראש ממשלת מעבר, לאור העובדה שפחות משבוע אחרי הנסיעה ישראל עלולה לצאת לבחירות שלישיות - ולאור שלושת כתבי האישום שהוגשו נגד נתניהו.

לכתבות נוספות בנושא >> 

איראן נגד המערב: אם תחצו את הקווים האדומים – נשמיד אתכם

נתניהו: "איראן מתכננת התקפות נוספות – נמשיך לסכל אותן"

"גנרל אמריקני מזהיר: איראן מעוניינת לתקוף במזרח התיכון"

נתניהו וטראמפ
נתניהו וטראמפ | צילום: רויטרס

בתוך כך , ממשרד החוץ נמסר כי "ביום שישי האחרון הצהירו שש מדינות אירופאיות על כוונתן להצטרף ל-INSTEX, מנגנון שנועד לאפשר לאיראן לעקוף את הסנקציות האמריקאיות. בלגיה, דנמרק, פינלנד, הולנד, נורבגיה ושבדיה לא יכלו לבחור תזמון גרוע יותר. מאות האיראנים החפים מפשע שנהרגו במהלך ההפגנות האחרונות מתהפכים בקברם".

"ידידותינו האירופאיות - איזה מסר בדיוק אתן שולחות לעם האיראני והאם לא יהיה זה יעיל ומוסרי יותר לעשות דזיגנציות לשליחי המשטר שרצחו את אותם חפים מפשע? איך אתם חושבים שהמשטר האיראני ומשמרות המהפכה יבינו את המחווה הזו שלכם?", כך לשון ההודעה.

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו
יו''ר הליכוד בנימין נתניהו | צילום: עומר מירון לע''מ

כזכור, לפני שבוע נתניהו סייר בגזרה הצפונית, יחד עם שר הביטחון נפתלי בנט ובכירים נוספים. במהלך הסיור קיבל נתניהו סקירה ממפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, ומבכירי צה"ל.

"איראן מתכננת התקפות נוספות - אני יכול לאשר את זה", הצהיר רה"מ בהר אביטל. "התוקפנות של איראן באזורנו, וגם מולנו, נמשכת. אנחנו נוקטים את כל הפעולות הדרושות כדי למנוע מאיראן להתבסס כאן באזור. זה כולל גם את הפעילות הדרושה כדי לסכל העברות נשק קטלני מאיראן לסוריה, אם בדרך האוויר או דרך הקרקע. אנחנו גם נפעל לסכל את ניסיונה של איראן להפוך את עיראק ואת תימן לבסיסי שיגור של רקטות וטילים נגד מדינת ישראל".

עוד הדגיש נתניהו כי "המחויבות שלנו והנכונות שלנו להיאבק בתוקפנות האיראנית היא מוחלטת, ואנחנו פועלים בכל האמצעים כדי למנוע מאיראן להשיג את היעדים שלה. אני לא יכול לפרט יותר מזה, אבל זה תהליך שנמשך כל הזמן". בסיכום דבריו, הצהיר: "אני עושה כל מה שצריך כדי לקיים את עבודת הממשלה, עבודת הקבינט, שממנו אני בא עכשיו, בכל הדרכים הדרושות, כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל והדברים החיוניים למדינת ישראל".