הפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ב-26 בדצמבר

אחרי שסוכם כי ישראל הולכת לבחירות, הודיעה הליכוד כי רה"מ בנימין נתניהו וח"כ גדעון סער יתמודדו זה נגד זה על ראשות המפלגה בעוד כשבועיים. סער: "אקיים קמפיין חיובי, נקי וענייני"

זמן צפייה: 04:24

מסתמן כי הפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ב-26 בדצמבר, וראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת גדעון סער יתמודדו זה נגד זה על ראשות המפלגה. זאת לאחר שבמהלך היום מליאת הכנסת תכריז על בחירות לכנסת בפעם השלישית בתוך שנה.

גדעון סער מסר לאחר ההחלטה: "מברך על המועד המוסכם שנקבע לבחירות המקדימות לראשות הליכוד ב-26/12. מודה ליו״ר המרכז ח״כ חיים כץ על מאמציו להגיע למועד מוסכם. אקיים קמפיין חיובי, נקי וענייני ואציג בו סדר-יום לעתיד ישראל. יש צורך לאומי במפנה שיאפשר לסיים את המשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה חזקה ולאחד את עם ישראל".


כאמור, הוועדה המסדרת, שמתכנסת לאורך כל היום לדיון בהצעת חוק פיזור הכנסת ה-22 וחוק הבחירות לכנסת ה-23, אישרה פטור מחובת הנחה להצעת החוק - מהלך שמאפשר, למעשה, לקצר הליכים ולהעביר חוק במהירות. כמו כן, במהלך היום הוועדה תקבע את תאריך הבחירות, אשר צפויות להיערך ב-2 במארס.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

גדעון סער ובנימין נתניהו
גדעון סער ובנימין נתניהו | צילום: רויטרס

ביום שני בערב טען נתניהו כי אינו פועל נגד פריימריז לראשות המפלגה. "אם יוחלט על בחירות כלליות - יהיו פריימריז לראשות הליכוד, וראש הממשלה נתניהו ינצח בגדול", נמסר מטעמו.

בתגובה לדברים, כתב חבר הכנסת סער בחשבון הטוויטר שלו: "‏מברך את ראש הממשלה נתניהו על הודעתו בדבר קיום פריימריז מוסכמים לראשות הליכוד. הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקיה בה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו".

ביום ראשון סער נאם בכנס מרכז הליכוד ואמר: "גם מול מי שמכהן כיו"ר הליכוד למעלה מ-20 שנה, גם מול מי שמכהן יותר מכל אדם אחר בראשות הממשלה, גם מולו מותר להתמודד. ותהיה התמודדות", המשיך סער. "הניסונות לעשות דה לגיטימציה ולהכפיש מי שמבקש להתמודד, מנוגדות לאופי ולמסורת הדמוקרטית של הליכוד. התמודדות דמוקרטית מחזקת את התנועה, היא איננה מחלישה אותה". "נחושה דעתי להתמודד על ראשות התנועה", המשיך סער. "מתוך הבנה כי נדרש שינוי, נחוץ מפנה, על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך".