הח"כית שתומכת בסער: "טוב שילדיי לא קוראים את הכינויים כלפיי"

מיכל שיר סיפרה בדמעות בכנס הליכוד על המילים הקשות שנשמעות כלפיה עקב תמיכתה ביריב נתניהו לראשות המפלגה: "מודה לאלוהים שהוריי לא בחיים כדי לשמוע את שמות הגנאי שבהם אנשים מכנים אותי"

זמן צפייה: 01:11

חברת הכנסת מיכל שיר סיפרה אמש (שני) על המילים הקשות שנשמעות כלפיה בעקבות תמיכה בבכיר הליכוד גדעון סער בפריימריז לראשות המפלגה שיתקיימו בעוד יומיים. "אנשים קוראים לי בכינויים ובשמות שאני מודה לאלוהים שההורים שלי לא בחיים כדי לשמוע, ושהילדים שלי לא מספיק גדולים כדי לקרוא". אמרה שיר בכנס תמיכה בסער.

"יש פה אנשים שמכירים אותי מגיל חמש וכאלה שמכירים אותי מגיל 14 הולכת אל מצודת זאב. הליכוד בשבילי הוא בית, משפחה. כל מה שעשיתי וכל מה שאני עושה כל חיי, הוא אך ורק מתוך דאגה למפלגה שלנו", הוסיפה חברת הכנסת.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

סער: "אם אבחר לראשות הליכוד – אפעל שנתניהו יהיה נשיא המדינה"

סער על עיכוב פינוי חאן אל-אחמר: "ממשלת ישראל פוחדת מהאג"

גם אם יפסיד בפריימריז – מעמדו של סער לא צפוי להיפגע • פרשנות

חברת הכנסת מיכל שיר מהליכוד
חברת הכנסת מיכל שיר מהליכוד | צילום: החדשות 13

אתמול סער אמר כי אם ייבחר, יפעל כדי שנתניהו יהיה בעתיד נשיא המדינה. "אני מודה שלא תהיה תגובה חיובית להצעה זו, אבל אפעל בזמן אמת כדי שזה יקרה", אמר במהלך כנס פעילים בנתניה. "אם ייבחר לנשיאות, יוכל נתניהו להמשיך לתרום למעמדה של מדינת ישראל בעולם".

ביום חמישי, כאמור, השניים יתמודדו אחד נגד השני על ראשות הליכוד. מוקדם יותר הערב, ועדת הבחירות אישרה הארכה של שעה לפריימריז. הקלפיות ייפתחו בשעה 9:00 וייסגרו ב-23:00. זאת, בשל מזג האוויר הסוער הצפוי.

במהלך הקמפיין הקצר לראשות הליכוד, תקפו בכירים במפלגה את סער על כך שהחליט להתמודד נגד נתניהו, דבר שלטענתם משרת את השמאל. בין היתר, מתחו עליו ביקורת השר כץ וחבר הכנסת ניר ברקת. סער, מצדו, הקפיד שלא לתקוף את נתניהו בהקשר המשפטי, אלא לציין את טענתו שלראש הממשלה אין סיכוי להרכיב קואליציה, אחרי שכשל במלאכה פעמיים.

סער פתח את הקמפיין שלו לראשות הליכוד בכנס באור יהודה, שבו ניכר המאמץ לשוות ממלכתיות לאירוע: סמל המדינה הוצב אחר כבוד על הבמה, המנון המפלגה התנגן ברקע והאולם היה מלא. שמוליק מזרחי, תומך נלהב בסער, אמר כי "אם גדעון סער לא יהיה בראש הליכוד - המפלגה יורדת לאופוזיציה. תם שלטון הפחד".

נתניהו, מצדו, שינה מעט את גישת הפרסומים ברשת, והחליט לפגוש את קהל תומכיו פנים אל פנים. בכל יום הוא מבקר בשלושה עד חמישה כנסים ביום, בערים שונות בארץ. שלומי ועקנין, אחד מתומכיו של נתניהו, הודה לסער על כך שעורר אותם לצאת מבתיהם: "עד היום ישבנו על הכורסאות מול הפייסבוק באינטרנט, והוא גרם לזה שנצא החוצה. הוא גרם לנו לזעם".