מרכז הליכוד יתכנס לאשרר שנתניהו הוא מועמד המפלגה היחיד לרה"מ

מטעם המפלגה נמסר כי נתניהו קיבל את הצעת חיים כץ לכנס את מרכז הליכוד בשבוע הבא, כדי לקבוע שהוא יהיה המועמד היחיד לראשות הממשלה, גם אם ייכשל להרכיב ממשלה. לא צפויים פריימריז בהמשך

זמן צפייה: 00:11

מהליכוד נמסר הערב (שישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הצעת יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ לכנס את מרכז הליכוד ביום חמישי, ולאשרר שנתניהו הוא מועמד הליכוד לכל כהונת הכנסת ה-22. עוד נמסר כי ההחלטה קובעת שהליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה, בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה.

משמעות הצעת ההחלטה היא שאף מועמד אחר מתוך הליכוד לא יהיה מועמד לראשות הממשלה בכנסת ה-22, במקרה שנתניהו ייכשל במאמצי הרכבת הממשלה. לא צפויים פריימריז בהמשך, כפי שהציע כץ.

כאמור, חיים כץ הציע אמש לנתניהו לכנס את מרכז הליכוד בשבוע הבא - ולהכריז על פריימריז בעוד כשנה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר קבלת המנדט להרכבת הממשלה מהנשיא
ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר קבלת המנדט להרכבת הממשלה מהנשיא | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר אתמול הליכוד הודיעה כי נתניהו שוקל לקיים פריימריז בזק לראשות המפלגה. בהודעה נרמז כי המטרה היא לגרום לכחול לבן להבין שלא יקום מחליף לנתניהו בליכוד, ולהביא אותם לשבת עמו בממשלת אחדות. "מטרת המהלך היא ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות", נמסר.

זמן קצר לאחר הודעת הליכוד, כתב בטוויטר ח"כ גדעון סער, הנחשב למועמד הבולט ביותר להחלפת נתניהו: "אני מוכן". בהמשך, לשאלת חדשות 13, אמר במליאת הכנסת: "כשנרצה להתייחס מעבר למילים הפשוטות והברורות, נעשה זאת בצורה מסודרת. הדברים הם ברורים, ואם יהיה צורך להוסיף מעבר לכך נוסיף בזמן אמת".

חיים כץ
חיים כץ | צילום: רפי קוץ

בהמשך, פורסם לראשונה בחדשות 13 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן את יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ לפגישה. כץ הגיב לדברים ומסר כי "אני לא רואה שום צורך בקיום פריימריז לראשות הליכוד, שכן מנהיגותו של נתניהו בלתי ניתנת לערעור - ואף אחד בליכוד לא יעז לצאת כנגדו". "הערב אדיין עם ראש הממשלה בנושא, נטכס עצה, ובמידה והוא סבור שיש לקיים פריימריז - נעשה זאת בהליך מהיר נקי ודמוקרטי".