בתום דיון סוער: ועדת החוקה אישרה את תקנות הסגר השלישי

שמונה ח"כים הצביעו בעד ושבעה הצביעו נגד, לאחר דרמה שבה הקואליציה כמעט ולא השיגה את הרוב הדרוש, ואף שקלה לדחות את ההצבעה בשל כך

זמן צפייה: 04:34

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום (שני) ברוב דחוק של שמונה תומכים מול שבעה מתנגדים את תקנות הסגר השלישי עליהן החליטה הממשלה בשבוע שעבר. זאת, בתום דיון סוער ולאחר דרמה שבה הקואליציה כמעט דחתה את ההצבעה בשל הקושי להשיג רוב.

אתמול פורסם בחדשות כי מקדם ההדבקה כפי שנרשם בימים האחרונים בישראל יכול לעודד מעט, שכן במשך כל סוף השבוע הוא היה יציב, ואם זה יישאר כך, ייתכן שהסגר השלישי לא יהיה ארוך כפי שצפו בממשלה. כיום, מקדם ההדבקה בחברה החרדית עומד על יותר מ-1.5, ואילו בחברה הערבית - שם רשמה הקורונה התפרצות ובשל כך נעשו סגרים מקומיים, המקדם נמוך יחסית.

הסגר
הסגר | צילום: דוברות המשטרה

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

זמיר וחיימוביץ' לא יתמודדו ברשימת כחול לבן בבחירות 2021

פרופ' חזי לוי לבתיה"ח: היערכו לפתיחת מחלקות קורונה נוספות

13 נעצרו במחאת חרדים בבני ברק; עומסי תנועה נרשמו באזור

בינתיים, לחדשות 13 נודע כי בעלי העסקים, אשר נפגעו באופן קשה ביותר בשני הסגרים ועתידים להיפגע גם בסגר הזה, ייפגשו ביום שלישי הקרוב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. העצמאים, שחלקם הביעו תמיכה בסגר למען הורדת נתוני התחלואה, צפויים לבקש מנתניהו שההגבלות לא ייארכו יותר משבועיים.

הסגר
הסגר | צילום: דוברות המשטרה

כאמור, אתמול ב-17:00 נכנסה ישראל לסגר השלישי מאז התפרצות נגיף הקורונה. על פי תקנות הסגר, שיהיו תקפות לפחות עד 9 בינואר, אדם שיפר את הגבלת הקילומטר ייקנס ב-500 שקלים. אולם, ניתן לצאת מעבר למרחק זה לצורך קבלת טיפול רפואי או סוציאלי, להפגין, לפעילות ספורט, לצרכי עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת. כמו כן, ניתן להשתתף בהלוויה, חתונה או ברית ולהשתתף בהליך משפטי.

פרויקטור הקורונה הפרופסור נחמן אש הסביר בתדרוך לתקשורת כי "סגר מתחיל להשפיע רק כעבור עשרה ימים או שבועיים, כך שככל שיעבור הזמן אנחנו נראה את האפקט שלו והתחלואה תרד". לדבריו, "עוצמת הירידה תלויה באיך הציבור יקפיד על ההנחיות, וככל שהוא יקפיד יותר - כך נוכל לראות את הירידה בתחלואה בצורה משמעותית יותר".