מרכז הליכוד אישר: הפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ב-26 בדצמבר

נתניהו וסער יתמודדו זה נגד זה על ראשות המפלגה. זאת לאחר שרה"מ הנחה את ביטן שלא לקדם את היוזמה שלו לביטול הפריימריז. "הליכוד היא תנועה דמוקרטית וחבריה יחליטו מי ינהיג אותה"

זמן צפייה: 01:12

בחירות 2020מרכז הליכוד אישר היום (חמישי) כי הפריימריז לראשות המפלגה ייערכו בעוד שבועיים - ב-26 בדצמבר. בבחירות הפנימיות יתמודדו ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת גדעון סער.

מוקדם יותר היום הנחה נתניהו ראש הממשלה נתניהו הנחה את חבר הכנסת דוד ביטן שלא לקדם את היוזמה לביטול הבחירות הפנימיות. "הליכוד היא תנועה דמוקרטית וחבריה יחליטו מי ינהיג אותה. ראש הממשלה נתניהו בטוח שיזכה באמונם הסוחף", נכתב בהודעת מטה הפריימריז של נתניהו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

סגן ראש המל"ל לשעבר שב לארץ ונחקר במסגרת פרשת הצוללות

עמיר פרץ על חיבורים אפשריים בגוש: "בעוד חודש נבחן את המצב"

גנץ יצטרך ללמוד מנתניהו – ולמצות את קולות גוש השמאל • פרשנות

בנימין נתניהו וגדעון סער
בנימין נתניהו וגדעון סער | צילום: רויטרס,לע''מ

אמש התייחס סער להחלטה על קיום הפריימריז, וצייץ בטוויטר: "מברך על המועד המוסכם שנקבע לבחירות המקדימות לראשות הליכוד. מודה ליו"ר המרכז ח"כ חיים כץ על מאמציו להגיע למועד מוסכם. אקיים קמפיין חיובי, נקי וענייני ואציג בו סדר-יום לעתיד ישראל. יש צורך לאומי במפנה שיאפשר לסיים את המשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה חזקה ולאחד את עם ישראל".

מוקדם יותר השבוע טען נתניהו כי אינו פועל נגד פריימריז לראשות המפלגה. "אם יוחלט על בחירות כלליות - יהיו פריימריז לראשות הליכוד, וראש הממשלה נתניהו ינצח בגדול", נמסר מטעמו.

בתגובה לדברים, כתב חבר הכנסת סער בחשבון הטוויטר שלו: "‏מברך את ראש הממשלה נתניהו על הודעתו בדבר קיום פריימריז מוסכמים לראשות הליכוד. הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקיה בה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו".

ביום ראשון סער נאם בכנס מרכז הליכוד ואמר: "גם מול מי שמכהן כיו"ר הליכוד למעלה מ-20 שנה, גם מול מי שמכהן יותר מכל אדם אחר בראשות הממשלה, גם מולו מותר להתמודד. ותהיה התמודדות", המשיך סער.

"הניסונות לעשות דה לגיטימציה ולהכפיש מי שמבקש להתמודד, מנוגדות לאופי ולמסורת הדמוקרטית של הליכוד. התמודדות דמוקרטית מחזקת את התנועה, היא איננה מחלישה אותה - נחושה דעתי להתמודד על ראשות התנועה", המשיך סער. "מתוך הבנה כי נדרש שינוי, נחוץ מפנה, על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך".