הליכוד למבקר: "בדוק את הדיווחים על איסוף המידע נגד גנץ"

המפלגה פנתה לאנגלמן בדרישה לפתוח בבדיקה אודות פרסום חדשות 13, לפיו שירותיה של חברת מודיעין נשכרה ע"י גורם בסביבת רה"מ, כדי לאסוף מידע על יו"ר כחול לבן: "טענות חסרות שחר"

זמן צפייה: 02:16

מפלגת הליכוד פנתה היום (ראשון) למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדרישה לפתוח בבדיקה אודות הפרסומים בחדשות 13 ועיתון "דה מרקר" לפיהם שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group נשכרו באחרונה על ידי גורם בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי לאסוף מידע מביך או מסבך על יו"ר כחול לבן בני גנץ.

במכתב שיועד למבקר נכתב על ידי המפלגה כי "בימים האחרונים התפרסמו דיווחים שקריים שיצרו חרושת שמועות. אנו פועלים תמיד על פי חוק. הליכוד, אנשיה או ספקיה, מעולם לא פרצו לטלפון כלשהו ומעולם לא ביקשו ממאן דהוא לפרוץ לטלפון כלשהו או לבצע פעילות לא חוקית אחרת".

לכתבות נוספות בנושא:

פרשת איסוף המידע: יועצו הבכיר של גנץ הגיש תלונה ליועמ"ש

"אין מנוס מפתיחת חקירה פלילית בפרשת איסוף המידע נגד גנץ"

דיווח: מקורב לרה"מ שכר חברת חקירות – כדי לאסוף מידע על גנץ

בנימין נתניהו יו''ר הליכוד ומתניהו אנגלמן מבקר המדינה
בנימין נתניהו יו''ר הליכוד ומתניהו אנגלמן מבקר המדינה | צילום: חדשות 13

עוד התייחסו בליכוד לפרסומים בחדשות 13 ו"דה מרקר" וכתבו כי "מדובר בטענות חסרות שחר שנטענות על ידי גורמים בעלי עניין כדי ליצור 'אירוע' תקשורתי ולקדם אג'נדה פוליטית". לבסוף, ביקשה המפלגה מהמבקר כי יבדוק מידית את הטענות.

אתמול שלח רונן צור, יועצו הבכיר של יו"ר כחול לבן בני גנץ, תלונה ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ולמ"מ פרקליט המדינה דן אלדד. זאת, בעקבות הפרסומים השונים בפרשת איסוף המידע על יו"ר כחול לבן, מהם הבין כי ייתכן שחדרו לו לטלפון הנייד והפעילו עליו מעקב.

בפנייתו ביקש צור לפתוח בחקירה נגד מי שלטענתו גרם לאיסוף המידע ולפגיעה בפרטיות. בימים הקרובים תהיה ישיבה בפרקליטות ומשטרה, וככל הנראה יפתחו בבדיקת העניין.

רונן צור
רונן צור | צילום: חדשות עשר

בחמישי אמרו בכירים במערכת אכיפת החוק לחדשות 13 כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה פלילית בפרשת איסוף המידע נגד יו"ר כחול לבן בני גנץ. לדבריהם, עולה חשד ברור לביצוע עבירות פליליות במסגרת הפרשה - בין היתר פריצה למכשיר הטלפון הנייד שלו. הכדור כרגע מצוי בידיו של גנץ, שכן כל עוד לא תהיה פנייה למשטרה או ליועמ"ש - לא תיפתח חקירה.

נוסף לכך, עולה כי מלבד אותה חברה ישנם גורמים נוספים שעקבו אחרי גנץ ואחר יועצו רונן צור - שהוא יועץ תקשורת של עדי תביעה מרכזיים בתיקי נתניהו. צור מסר בתגובה: "מצפים ממשטרת ישראל לחקור במישור הפלילי את פעילות החוקרים הפרטיים".

בתוך כך, התגלה כי לוויצמן הוקצה חדר במשרד של עורך הדין עמית חדד, ועליו שלט הנושא את שמו. השלט, שכנראה עורר מבוכה אצל בעלי המשרד, הוסר כעבור זמן. בתוך המשרד התקיימו פגישות רבות בין עמית חדד, יועץ התקשורת של נתניהו עופר גולן ובין ויצמן. ויצמן עצמו היה גם איש אבטחת המידע של הליכוד, ואף עשה בדיקות אבטחת מידע למשרד רה"מ - תוך כדי מערכת הבחירות.

כאמור, ביום שלישי פורסם בעיתון "דה מרקר" כי שירותיה של חברת המודיעין העסקי נשכרו באחרונה על ידי גורם בסביבת נתניהו, כדי לאסוף מידע גנץ. החברה עוסקת באבטחת מידע ויושב הראש שלה הוא ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, שגם כיהן בעבר כשר וחבר כנסת מטעם מפלגת יש עתיד.

על פי הפרסום, אדם המקורב מאוד למשפחת נתניהו יצר קשר בין חברת המודיעין לבין גוף הקשור לליכוד, שאמור היה לממן את השירות. שווי העסקה מוערך במאות אלפי שקלים, ולא ידוע אם התשלום הועבר בפועל. בין היתר, הגורם ששכר את החברה ביקש להשיג את החוזה בין כחול לבן למשרד צור תקשורת שבבעלות יועץ הקמפיין של גנץ, רונן צור.
דוברו של נתניהו, עופר גולן, מסר ל"דה מרקר" בתגובה: "שקר וכזב".