חשד: בנו החייל של בכיר בליכוד השחית פתקי כחול לבן בקלפי

המשטרה הצבאית חקרה באזהרה את בנו של אחד הבכירים במפלגה בחשד לעברות על טוהר המידות. החייל הכחיש את המיוחס לו – ואף הציע להיבדק בפוליגרף

מצביעים בקלפי צבאית בדרום
מצביעים בקלפי צבאית בדרום | צילום: רויטרס

בנו החייל של בכיר במפלגת הליכוד נחקר באזהרה במשטרה הצבאית, בחשד לעברות על טוהר המידות. על פי החשד, החייל השחית פתקים של מפלגת כחול לבן בקלפי של צה"ל. החייל הכחיש את המיוחס שלו – ואף הציע לחוקריו לעבור בדיקת פוליגרף.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בצה"ל קיים מערך ייעודי אשר נועד להבטיח כי המשרתים בצה״ל יממשו את זכות ההצבעה בבחירות באופן תקין ומסודר. במצ״ח מתנהלות מספר בודד של חקירות שעניינן ניסיון לפגיעה בטוהר הבחירות. עם סיום החקירות, יועברו ממצאיהן לבחינת הפרקליטות הצבאית".

המו"מ בין הליכוד לכחול לבן

בתוך כך, בימים שאחרי הבחירות, המגעים בין כחול לבן לליכוד נמשכו גם היום (שלישי), ובליכוד עדיין מנסים לשכנע את גנץ לוותר על הווטו שהטיל.

עוד בחדשות 13:

הצעת הליכוד: נתניהו ראשון ברוטציה – אך פחות זמן מגנץ כר"מ

שקד: "מאחלת הצלחה לנתניהו ולגנץ; דבקים באחדות גוש הימין"

הליכוד לכחול לבן בתום הפגישה: "מייצגים את כל הח"כים מהימין"

הפגישה המשולשת בין ריבלין, נתניהו וגנץ
הפגישה המשולשת בין ריבלין, נתניהו וגנץ | צילום: חיים צח, לע''מ

אחת ההצעות שהציע הליכוד בפגישת נתניהו וגנץ אתמול וגם בפגישת צוותי המשא ומתן שהתקיימה היום, הייתה שכחול לבן יוותרו על הדרישה לעמוד ראשונים בראשות הממשלה – ובתמורה לכך יקבלו תקופת כהונה מורחבת שעשויה להגיע גם עד שלוש שנים.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, התייחס הערב למאמצים להקמת ממשלת אחדות בכינוס מפלגתו. "אני מבין שנתניהו הסכים ללכת לרוטציה. אני לא מכיר את הפרטים אבל זה מה שהנשיא מוביל", אמר. "אנחנו סומכים על נתניהו והוא מוביל את המשא ומתן מבחינתנו, אבל אנחנו גם פונים לגנץ".

מוקדם יותר היום, כאמור, נפגשו השר יריב לוין ויורם טורבוביץ', שעומדים בראש צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, בכפר המכביה שברמת גן. לוין אמר בפתח הפגישה כי "יש הרבה עבודה". מחר צפויים להיפגש נתניהו וגנץ פעם נוספת אצל הנשיא.

ח''כ יריב לוין מטעם מפלגת הליכוד בדרכו למו''מ הקואליציוני
ח''כ יריב לוין מטעם מפלגת הליכוד בדרכו למו''מ הקואליציוני | צילום: חדשות 13

בתום הפגישה נמסר: "הפגישה הייתה עניינית והתנהלה ברוח טובה. יורם טורבוביץ' ביקש להדגיש כי מבחינתו, השר לוין מייצג את ראש הממשלה והליכוד, ואילו השר לוין הדגיש כי הוא מייצג את כל 55 חברי גוש הימין. השניים סיכמו כי יעדכנו את ראש הממשלה ואת יו"ר כחול לבן בתוכן הפגישה, ולאחר מכן יחליטו על המשך המגעים ועל צעדים נוספים". כמו כן, לאחר הפגישה זימן השר לוין את חברי צוות המשא ומתן של גוש הימין לפגישת עדכון בשעה 16:00.

כזכור, אתמול בערב נערכה פגישה משולשת נערכה בבית הנשיא בהשתתפות ראובן (רובי) ריבלין, רה"מ נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ. לאחר כשעה ורבע הנשיא יצא מהחדר, וראשי שתי המפלגות הגדולות נשארו לדון בארבע עיניים. כעבור חצי שעה נוספת, השניים סיימו את פגישתם וסיכמו שלא לפרט בשלב זה את תוכן השיחה.