לפיד ליעלון: "אם פותחים סיכומים – למה שתל"ם תקבל 5 מנדטים?"

לחדשות 13 נודע כי יו"ר יש עתיד הגיב בתקיפות לביקורת של חברו למפלגה, שביקש ממנו לוותר על הרוטציה עם גנץ, והבהיר לו כי סיעתו אינה שווה את כמות המושבים שקיבלה בזמן שכחול לבן הוקמה

זמן צפייה: 01:00

המתיחות בכחול לבן: הביקורת כלפי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיעה לאחרונה לשיאה, כאשר יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון ניגש אליו וביקש ממנו לוותר על הרוטציה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. אולם, לפיד הגיב בתקיפות לבקשה, ואמר ליעלון: "אם כבר פותחים את הסיכומים שהביאו להקמתה של המפלגה, בוא נפתח את ההסכם שהעניק חמישה מנדטים למפלגה שלך" – כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות 13.

לאחר הדברים האלה, נראה שתקיפותו של יעלון פחתה, והביקורת כלפי חברו נעלמה. הבוקר, פרסם יעלון הבהרה לאחר הדיווחים בכלי התקשורת, לפיה הוא מחויב להסכמים. בשל דבריו של ליברמן כי יכפה ממשלת אחדות, לא נראה כי השבר במפלגה רציני במיוחד, והמתיחות צפויה לשכוך.

לעוד כתבות בנושא:

אשכנזי ויעלון סבורים: צריך לוותר על הרוטציה בכחול לבן

התרחיש שבו הצהרת ליברמן עשויה להפוך למציאות • פרשנות

ליברמן: "נכפה ממשלת חירום עם הליכוד וכחול לבן – ללא החרדים"

יאיר לפיד ומשה יעלון, חברי כנסת מטעם מפלגת ''יש עתיד''
יאיר לפיד ומשה יעלון, חברי כנסת מטעם מפלגת ''יש עתיד'' | צילום: רויטרס, gettyimages

כאמור, יעלון, הכחיש היום את השמועות על קרע בינו לבין לפיד. "לפי מספר אמצעי תקשורת הבוקר - יש למישהו אינטרס לפרק את ׳כחול לבן׳", כתב יעלון בחשבון הטוויטר שלו. "זה לא האינטרס ולא הכוונה של גנץ, לפיד, אשכנזי או שלי! סכמנו שהולכים לבחירות מאוחדים, כפי שסכמנו לפני הבחירות הקודמות, ולקראת הבחירות הבאות. אנחנו מכבדים הסכמים!".


אמש פורסם שיעלון התייחס בשיחות סגורות עם גורמים פוליטיים להסכם הרוטציה של מפלגתו, וטען כי הוא מסב נזק למפלגה וכי היה מוטב אם לפיד היה מוותר על חילופי ההנהגה. על פי דיווחים, יעלון יצא נגד גישתו של לפיד מול החרדים, וטען כי הוא מנהל קמפיין "שלילי ונגטיבי" המזיק למפלגה ומרחיק ממנה שותפים פוטנציאליים ומצביעים. "יש לא מעט אנשים מהמרכז והימין שהיו רוצים ויכולים להצביע כחול לבן, אבל חוששים מהעמדות שלו. הוא מצטייר יותר אנטי. חשבנו שהוא יהיה גורם מחבר יותר אבל יש מי שמושכים אותו שמאל", צוטט יעלון כאומר. "הרוטציה שלו השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים".

בוגי בישיבת הסיעה
בוגי בישיבת הסיעה | צילום: חדשות 13

בכחול לבן שורר אי שקט מאז פוזרה הכנסת ה-21 בסוף מאי. יאיר לפיד היסס מעט לפני שהצהיר שגנץ הוא במקום הראשון ברשימה. אשכנזי וגם יעלון סבורים שצריך לוותר על הרוטציה. אשכנזי נשמע בכל מיני פורומים אומר שהוא לא כל כך מרוצה מהמקום הרביעי בו שובץ, אבל יודע שיהיה לו קשה לטפס למעלה.

יום לאחר פיזור הכנסת אמר יעלון לחדשות 13 כי "כולנו מדברים" על הצטרפות אפשרית של הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט למפלגת כחול לבן, אך סירב להיכנס לפרטים. כשנשאל על ביטול הרוטציה בין יו"ר כחול לבן בני גנץ ליו"ר סיעת יש עתיד במפלגה יאיר לפיד, ענה כי כחול לבן תלך לבחירות "במתכונת שבה הלכה בבחירות הראשונות של 2019", אך סייג בכך ש"יש אנשים מחוץ למגרש, ואנחנו נדבר איתם על איחודים".

על ביטול הרוטציה בין גנץ ללפיד, אמר: "אנחנו נמצאים בסחרור מטורף. הכל משועבד לאינטרסים של בנימין נתניהו להימלט מספסל הנאשמים. על מה הלכנו לבחירות. בנימין נתניהו היה צריך לחזור לנשיא ולהגיד לו להטיל את הרכבת הממשלה על מישהו אחר".