נתניהו: "אנחנו בדרך לתפוס את המרצחים, זה לא ייקח הרבה זמן"

רה"מ התייחס בשידור בדף הפייסבוק שלו למצוד אחר החוליה שרצחה את דביר שורק, ואמר כי קיבל עדכון שעה קלה קודם לכן, וכי הכוחות מתקדמים. גורמים פלסטיניים מעריכים: "המחבלים באזור חברון"

זמן צפייה: 04:42

הפיגוע בגוש עציון: בשעה שהמצוד אחר החוליה שרצחה את החייל דביר סורק, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח כי תפיסתם היא עניין של זמן. בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלו אמר נתניהו אחר הצהריים (שישי): "אנחנו הולכים לתפוס את המרצחים האלה. לפי דיווח שקיבלתי לפני שעה קלה משב"כ אנחנו בדרך לשם. זה לא ייקח הרבה זמן".

בתוך כך, גורמי ביטחון פלסטינים מעריכים כי המחבלים שדקרו למוות את דביר יהודה שורק מסתתרים באזור חברון ומקבלים סיוע מתושבים מקומיים. כמו כן, מעריכים הגורמים כי הפיגוע תוכנן על ידי יותר מאדם אחד, במטרה מכוונת לפגוע בתושבי גוש עציון.

דברי נתניהו, מתוך חשבון הפייסבוק שלו:

אביו של החייל, יואב שורק, אמר הבוקר כי "אני מקווה שזה כמו שאני מדמיין את זה - שהוא הלך לתומו והותקף מאחור ולא הספיק לראות את הפרצוף ואת הרשע בעיניים, והוא עלה בטהרה". עוד הוסיף: "סיפרו לנו כי התקופה האחרונה שלו הייתה של רוממות רוח, הוא למד הרבה והתפתח ושמח במה שהוא עושה. אני מקווה שהוא עלה השמיימה לא מתוך מאבק שנכשל בסופו של דבר".

"אני לא אוהב את השיח של 'תגובות הולמות' כי אני לא חושב שהקורבניות היא זו שצריכה להוביל את המפעל שלנו פה", הוסיף יואב. "את המקום הזה צריך להסדיר - כי צריך להסדיר אותו. לא כי מישהו מת. אנחנו לא צודקים כי אנחנו מסכנים. דביר נולד פה לפני 19 שנה, אז המקום הזה לא היה מוסדר, ועדיין הוא לא מוסדר. זו פחדנות ועצלנות שבסופו של דבר שייכת לדרגים הכי גבוהים של מדינת ישראל שמהססים ומסתבכים. זה שמישהו נרצח, זו טרגדיה - ולא מנוף למשהו אחר".

כאמור, מאז אתמול כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות אחר חוליית המחבלים שאחראית לפיגוע. צה"ל ושב"כ בודקים כמה כיווני חקירה, בהתבסס על מידע מודיעיני שנאסף באמצעים שונים. על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל סרק הלילה את העיירה חלחול הסמוכה לחברון וכן כפרים באזור, לאחר שקודם לכן התמקדו הסריקות רק בבית לחם הסמוכה.