כך נראו שערי "ישראל היום" אחרי שיחות של נתניהו עם העורכים

עיתון לגיטימי, או זרוע תעמולה של רה"מ? עקב עתירת חדשות 13, פורסמו רישומי השיחות של נתניהו עם העורכים הראשיים, מהם עולה כי נערכו בין הצדדים שיחות רבות, שלאחריהן ידיעות המוטות לטובתו

זמן צפייה: 02:05

בעקבות עתירת חדשות 13, אחרי שלוש שנים של התדיינות בבתי המשפט, משרד ראש הממשלה נאלץ למסור היום (שני) את פירוט השיחות בין בנימין נתניהו לעורכי העיתון "ישראל היום". העתירה ביקשה לשפוך אור על היחסים בין נתניהו לראשי העיתון, כדי לבדוק אם מדובר בלא יותר מזרוע תעמולה של ראש הממשלה.

כך למשל, בלילה שלפני הבחירות לכנסת ה-20, ב-16 במארס בשנת 2015, בוצעו שלוש שיחות טלפון בשעות 20:59, 22:50 ו-23:17 בין נתניהו לעורך העיתון דאז עמוס רגב. למחרת, ביום הבחירות, פורסם שער ובו ביקורת על יריבו של נתניהו, יצחק הרצוג וציפי לבני.

שער ישראל היום ביום הבחירות ב-17 במארס, אחרי שבלילה הקודם ניהלו נתניהו והעורך עמוס רגב שלוש שיחות | צילום: חדשות 13

ב-23 בפברואר 2015, בוצעה שיחה בין השניים ב-23:35, זמן קצר לפני סגירת העיתון. למחרת פורסם שער בגנות הסכם הגרעין האיראן, בהתאם לתפיסתו של נתניהו.

כמו כן, פורסמו רישומי מתוך חודשיים שבהם בועז ביסמוט, שהחליף את רגב, הפך לעורך העיתון ומהם עולה כי השניים שוחחו באותה תקופה 17 פעמים. ב-6 באוגוסט 2017, ביום שבו ראש המטה לשעבר של נתניהו, ארי הרו, חתם על הסכם עד מדינה, שוחחו רה"מ וביסמוט בשעה 21:26. למחרת פורסמה גרסה של עד המדינה לפיה הוא טוען "אני לא אהיה שולה זקן", כלומר לא אזיק מאוד לנתניהו.

שער ישראל היום ב-24 בפברואר 2015, אחרי שהעורך עמוס רגב שוחח עם נתניהו | צילום: חדשות 13

ב-1 באוגוסט, זמן קצר אחרי שמיקי גנור חתם על הסכם עד מדינה במסגרת פרשת הצוללות, בוצעו שתי שיחות בלילה בין ביסמו לנתניהו. למחרת, בניגוד לשאר כלי התקשורת שעסקו בנושא בהרחבה, ישנו דיווח קצר בעמוד 11 של העיתון.

מבועז ביסמוט טרם נמסרה תגובה לידיעה.

שער ישראל היום ב-7 באוגוסט 2017, אחרי שנתניהו שוחח עם עורך העיתון בועז ביסמוט | צילום: חדשות 13
ידיעה בישראל היום על העדות של מיקי גנור בפרשת הצוללות, אחרי שתי שיחות שעורך העיתון בועז ביסמוט ערך עם נתניהו | צילום: חדשות 13