הביטוח הסיעודי: בקשה לדיון דחוף

ח"כ נחמן שי ביקש לכנס דיון חירום לאחר חשיפת חדשות 2 לפיה חברות הביטוח מבטלות לעיתים לקשישים סיעודיים את הקצבאות גם לאחר שכבר הוכרו

יו"ר שדולת האזרחים הוותיקים בכנסת, חבר הכנסת נחמן שי, ביקש לכנס דיון מהיר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בעקבות פרסום חדשות 2 אודות חברות הביטוח המפסיקות את הביטוח שהן נותנות לקשישים סיעודיים, גם לאחר שכבר הוכרו וזכו לקבל את כספי הביטוח. על פי הפרסום, חברות הביטוח שוללות לעיתים קצבאות בגובה של אלפי שקלים מהמבוטחים, שנאלצים להתמודד עם העלויות הגבוהות בעצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין גבול לחוצפה", מסר שי. "לאחרונה אנו עדים לתופעה מבישה בה מודיעות חברות הביטוח, אחרי שנים של הכרה במטופלים בגיל 80 כי אינם זכאים עוד לגמלת סיעוד. מדובר בקשישים רבים, חלקם עריריים או ניצולי שואה, המגלים לפתע שהקצבה הופסקה ומתקשים לעמוד בעלויות הכבדות שלה. אסור לנו לשתוק. מדובר באלפי שקלים בחודש למבוטח למרביתם אין היכולת הכלכלית לעמוד במעמסה".

"נראה כי חברות הביטוח עושות הכל, אבל הכל, כדי לאתר פרצה בפוליסה שתאפשר להם לשלול את הקצבה מהאנשים הזקוקים לה יותר מכל", המשיך חבר הכנסת. "המדינה חייבת להילחם את מלחמתם של האנשים המוחלשים האלה ולהבטיח שחברות הביטוח יחדלו מיד מניצול חולשתם ולא יתחמקו מההתחייבות שלהם כלפי המטופלים".

כפי שהסביר לחדשות 2 עו"ד רועי מליק, מומחה בתביעות סיעוד ממשרד עו"ד חיים קליר: "אנחנו נתקלים במקרים הקשים ביותר, אנשים לפעמים מעל גיל 90, ניצולי שואה, לפעמים עריריים שאין גם מי שידאג להם וימצה עבורם את הזכויות שבעצם צריכים להתמודד בכוחות עצמם מול גוף חזק כמו חברת ביטוח וזה באמת מאוד מקומם שזאת ההתנהלות".