אושר סופית: חופשת הלידה תוארך בשבוע

מליאת הכנסת אישרה ברוב של 46 וללא מתנגדים את הצעת הרפורמה בחופשות הלידה, שבמסגרתה תינתן תוספת של שבוע לחופשת ההורות בתשלום לבני הזוג

אישה יושבת על ספסל עם עגלת תינוק. אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) סופית את הארכת חופשת הלידה בשבוע. 46 חברי כנסת היו בעד, ללא מתנגדים. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, במסגרת הרפורמה תינתן תוספת של שבוע לחופשת ההורות בתשלום לבני הזוג: חמישה עשר שבועות לאמא או שבוע משותף לשני ההורים בכל שלב של התקופה. החוק יחול על מי שילדה החל מ-1 לינואר 2017.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

שר האוצר משה כחלון אמר כי "אנחנו ממשיכים במאבק על שיפור רמת החיים של הדור הצעיר, ההורים והאזרח העובד בישראל". ח"כ רחל עזריה (כולנו) הוסיפה כי "ההורים העובדים נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו, יש כאן בשורה לאימהות, האבות והתינוקות".

כך, למשל, אמהות שיבחרו להאריך את חופשת הלידה למשך חצי שנה עדיין יוכלו ליהנות מהנחה במעונות היום עבור ילדיהם הנמצאים בהם. כיום, אמהות מוגדרות כלא עובדות לאחר 14 שבועות חופשה, דבר השולל מהן את ההנחה.

גם האבות הטריים צפויים ליהנות מהרפורמה החדשה: כך, למשל, בני זוג של סטודנטיות שילדו יוכלו לנצל את חופשת הלידה שלהן במידה והן לא עובדות, ונאלצות לשוב ללימודים עוד בטרם שנגמרה חופשת הלידה שלהן. בנוסף, הזמן המינימלי לניצול חופשת לידה לאבות יירד משלושה שבועות לשבוע בלבד, מה שיאפשר לרבים יותר מהם לנצל את ההזדמנות להשתתף בה.