נתניהו: קיימת עלייה תלולה בתחלואה – הקבינט יחליט לגבי חנוכה

ראש הממשלה התייחס לנתוני הנדבקים ואמר כי קבינט הקורונה ישמע היום את הצעת משרד הבריאות לבלימת המגפה. עוד הוסיף נתניהו כי שוחח עם מנכ"ל פייזר על הקדמת הבאת החיסונים לישראל

זמן צפייה: 03:58

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) לגידול בנתוני הנדבקים ואמר כי "בימים האחרונים חלה עלייה תלולה ומדאיגה בתחלואה. קבינט הקורונה יתכנס היום, נשמע את הצעות משרד הבריאות ונחליט לגבי חג החנוכה".

עוד התייחס נתניהו למרוץ לחיסון ואמר כי "בימים האחרונים שוחחתי מספר פעמים עם מנכ"ל פייזר להקדמת הבאת החיסונים לישראל. אנו נערכים למבצע לוגיסטי אדיר של קליטת החיסונים, שימורם והבאתם לאזרחים".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

שוב התפרצות בבתי האבות: כ-60 נדבקים חדשים בימים האחרונים

בניגוד להנחיות: חנויות איקאה ייפתחו במתכונת מצומצמת

986 נדבקים חדשים אובחנו אתמול – 3.9% מהבדיקות חיוביות

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: חדשות 13

הבוקר, משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו 986 נדבקים חדשים בקורונה בישראל. מדובר במגמת עלייה בשיעור המאומתים, לאחר שבוצעו יותר מ-25 אלף בדיקות במהלך היום - ו-3.9% מהן חיוביות. מניין החולים שמצבם קשה עומד על 311, מהם 101 מחוברים למכונות הנשמה. בסך הכול מאושפזים בבתי החולים 574 חולים. מספר מקרי המוות עומד על 2,909.

אמש אמרו בכירים במערכת הבריאות לחדשות 13 כי במקרה שמבצע חיסוני הקורונה יתקיים כשורה, עד 1 במארס מערכת האשפוז של ישראל לא תהיה עוד בסכנת קריסה.

לפי הבכירים, העובדה שבישראל מספר בני ה-65 ואנשים בקבוצות סיכון הוא נמוך, ובהנחה שהחיסונים אכן מגיעים בחודש הקרוב, כל אנשי מערכת הבריאות ואוכלוסיית הסיכון יהיו מחוסנים. המגפה עדיין תוכל להתפשט, אבל כאמור לא יהיה עוד חשש שמערכת האשפוז תקרוס בשל עלייה בהדבקה.