חברי הליכוד התחייבו לתמוך רק בנתניהו לראשות הממשלה

ח"כ דוד ביטן שלח הודעה לחברי המפלגה וביקש שיחתמו על מסמך לפיו "נתניהו הוא המועמד היחיד". אנשי הרשימה, ממקום 2 ועד 40, הסכימו. כחול לבן תקפו: "מזכיר את קוריאה הצפונית"

זמן צפייה: 03:44

ישראל בוחרת: ח"כ דוד ביטן שלח היום (ראשון) הודעה לכל מועמדי רשימת הליכוד לכנסת, ובה ביקש שיתחייבו שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא "המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה". על היוזמה פורסם לראשונה באתר YNET. "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר. אבקש את אישורך בהודעה חוזרת כדי לצרף את שמך לעצומה", נכתב בהודעת הטקסט ששלח ביטן לחברי המפלגה, שחתמו כולם על ההתחייבות.

לאחר הבקשה, פרסמה המפלגה הודעה לפיה "כל חברות וחברי רשימת הליכוד לכנסת ה-22, ממקום 2 ועד 40 - חתמו על 'עצומת האחדות' של הליכוד שיזם ח"כ ביטן. העצומה קובעת כי רק ראש הממשלה נתניהו יכהן בתפקיד כראש הממשלה, ולא אף חבר ליכוד אחר, ללא קשר לתוצאות הבחירות הקרובות". רה"מ נתניהו הגיב ומסר: "תודה לחברות וחברי הליכוד על התמיכה החד-משמעית בי. הליכוד מאוחד מתמיד!".

עוד נמסר: "גנץ ולפיד שעומדים בראש מפלגה דיקטטורית ושבחרו בעצמם את עצמם ואת חברי הרשימה שלהם, הם האחרונים להטיף מוסר לליכוד - המפלגה הדמוקרטית הגדולה והחזקה בישראל. לפיד וגנץ, שפועלים ללא הרף אחד נגד השני, וחברי מפלגת העבודה שמחליפים יו"ר כל שבועיים, יכולים רק לקנא בחברות וחברי הליכוד שמתייצבים מאחורי יו"ר המפלגה. התסכול שלהם מובן - המזימה להחלפת נתניהו אחרי הבחירות קרסה היום באופן סופי".

לכתבות נוספות בחדשות 13: 

"אמריקה נרקבת מבפנים": המניפסט הגזעני של החשוד בירי מטקסס

לפיד לא שולל רוטציה עם ליברמן: "נחכה לתוצאות הבחירות"

ליברמן: "נמליץ על המפלגה שתתחייב להקים ממשלה לאומית רחבה"

נתניהו וליברמן
נתניהו וליברמן | צילום: רויטרס

ח"כ שלמה קרעי ממפלגת הליכוד מסר כי: "‏גם אני, באמונה ובגאווה גדולה, חתמתי על המסמך ההצהרתי שמועמד הליכוד היחיד לראשות הממשלה מטעם בליכוד הוא יו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו. הליכוד היא המפלגה הגדולה הדמוקרטית היחידה בישראל. כל מפלגת דיקטטורה שמעיזה להטיף לנו את מי נבחר בראשנו צריכה קודם כל להביט במראה ולהתבייש עמוקות".

מכחול לבן נמסר כי: "בליכוד נערכים ליום שאחרי נתניהו. את המגעים והשיחות שמתנהלות בין גורמים בליכוד לבין כחול לבן, שום מסמך או עצומה של נתניהו לא יעצרו". בנוסף, בתגובה להודעתו של ביטן כתב שר הבטחון לשעבר וחבר מפלגת כחול לבן, משה בוגי יעלון, בחשבון הטוויטר שלו: "הידיעה מזכירה את הדרישה בקוריאה הצפונית, שכל אזרח ותייר יקוד קידה עמוקה לכל פסל של המנהיג".

אביגדור ליברמן | צילום: רויטרס

אתמול הגיבו במפלגת הליכוד לחשיפת חדשות 13 לפיהם בכוונת אביגדור ליברמן להפסיק לתקוף את נתניהו מעתה ואילך בקמפיין הבחירות שלו, ואמרו כי "זה מסך עשן". זאת, לאחר שהיום הגיב ליברמן לשאלה בנושא באירוע "שבתרבות" במודיעין מכבים-רעות, ואמר כי "אנו רוצים להתרכז בהישגינו ובמה שאנו מתכוונים לעשות בעתיד".

"הדברים של ליברמן הם מסך עשן כדי להסיט את דעת הקהל מכך שנתפס לפני לפני שבוע מנחה פעילים 'ללכת על הראש של נתניהו', ומכוונתו להמליץ על לפיד וגנץ לראשות הממשלה", נמסר מהליכוד, "רק לפני כמה ימים פרסם גרש פישמן, ראש סיעת ישראל ביתנו בנתניה, הנחייה שנתן ליברמן במפגש ראשי סניפים וסגני ראשי ערים, לפיה ״אין להתעסק בשום דבר אחר מלבד לתקוף את נתניהו. זה אומר הכל על כוונותיו של ליברמן".

דוד ביטן
דוד ביטן | צילום: חדשות 13

כאמור, ביום שישי פורסם כי ליברמן החליט לשנות אסטרטגיה, ולא לתקוף עוד את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך קמפיין הבחירות זאת, בעקבות מחקר בקרב עולים ממדינות ברית המועצות לשעבר שהוצג במטה ישראל ביתנו באור יהודה ביום רביעי.

ממצאי המחקר, שבמסגרתו רואיינו כאלף עולים, מחציתם פנים אל פנים ומחציתם בטלפון, עולה כי נתניהו וליברמן הם הדמויות האהודות ביותר בקרב העולים, כי המצביעים יענישו את מי שייתפס כ"אשם" בסכסוך ביניהם, כי רוב העולים סבורים שנתניהו אשם יותר מליברמן וכי מאמצי נתניהו לגייס עריקים מישראל ביתנו פגעו בו.

בנוסף נשאל ליברמן בכנס על תרחיש של רוטציה בינו לבין נתניהו אם יקבל מספיק מנדטים, ואמר כי "הוא אינו שולל זאת". לאחר מכן הבהירו במפלגה: "לא קיימת שום אופציה לרוטציה עם נתניהו, כל המאמץ הוא להקים ממשלה לאומית ליברלית רחבה. הרבה פחות מעניין מי יהיה ראש הממשלה".