טל רוסו הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

האלוף במיל' פרסם פוסט ברשתות החברתיות ובו כתב כי לא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה, וכי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22: "איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה"

זמן צפייה: 01:13

אלוף במיל' טל רוסו (העבודה) הודיע הבוקר (שני) כי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22, וכי לא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה. בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב רוסו כי "איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה".

"במציאות אליה נקלענו, בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר, אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי", כתב רוסו בחשבון הפייסבוק שלו. "אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

 

[facebook_embed post_url='']

 

רק לפני שבוע הודיע רוסו כי הוא מוותר על השיריון שקיבל מיו"ר המפלגה, אבי גבאי.  והוסיף כי הוא שוקל להתמודד לתפקיד יו"ר המפלגה. "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית  מעל לכל שיקול אישי", כתב במכתב ששלח להנהלת סיעת העבודה, לקראת ישיבת ההנהלה שתתקיים מחר. "באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי".

גבאי צייץ בטוויטר בתגובה: "טל רוסו הודיע לי שהוא מוותר על השיריון שלו כמספר 2 ברשימה. פגשתי אנשים רבים בפוליטיקה וטל הוא אחד המרשימים שבהם. אדם ערכי וישר שרק טובת המדינה לנגד עיניו".

כתבות נוספות בנושא >>

רוסו: "אוותר על השיריון – שוקל להתמודד לתפקיד יו"ר העבודה"

גבאי: בחירות לראשות העבודה ייערכו בקרוב; לא יתקיימו פריימריז

שפיר: "אם יתקיימו פריימריז פתוחים – אתמודד לראשות העבודה"

אבי גבאי
אבי גבאי | צילום: רויטרס

מוקדם יותר הבוקר הודיע העיתונאי ניצן הורוביץ כי יתמודד לראשות מפלגת מרצ לקראת הבחירות הקרובות. בכך, יקרא תיגר על היו"ר הנוכחית, תמר זנדברג. הורוביץ כיהן כח"כ מטעם המפלגה בין השנים 2015-2009.

"החלטתי לרוץ לראשות מרצ כי ישראל החופשית והדמוקרטית שלנו נמצאת בסכנה ואני כאן כדי להילחם למען החופש הזה", אמר הורוביץ. "קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו. הקמפיין שלי מבוסס על מתנדבים. אין לי מימון מדינה או כסף מאילי-הון".

לפני כשבועיים אמר יו"ר העבודה אבי גבאי כי מפלגתו תתמזג בבחירות הקרובות עם מרצ או עם כחול לבן. הדברים נאמרו במהלך פאנל שהתקיים במסגרת כנס של קרן ברל כצנלסון, שבו השתתפו גם יו"ר מרצ תמר זנדברג ועם יו"ר חד"ש-תע"ל איימן עודה.

ח''כ תמר זנדברג
ח''כ תמר זנדברג

"בבחירות הקרובות, מחנה המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש", אמר גבאי. "ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה 'מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות' ולא לפי מה טוב לכל מפלגה. אם כחול לבן תהיה עם 35 או 36 מנדטים, זה לא ישנה כלום, אם בסוף נהיה באופוזיציה".

עוד אמר גבאי, כי "מפלגת כחול לבן צריכה להוביל את מחנה השמאל. כשאני ועפר שלח רצינו להתנגד לפיזור הכנסת אמרתי שגם אם מישהו חושב שעפר טועה, צריך לתת לכחול לבן לקבל את ההחלטות". בהמשך נימק את דבריו, ואמר כי "אין כאן עניין אידיאולוגי – יש כאן עניין טקטי. זה לא הגיוני שבמחנה הימין יש קול אחד ונתניהו מחליט בשביל כולם, ואצלנו כל מפלגה מקבלת החלטות בעצמה".

אבי גבאי בהפגנת האופוזיציה בתל אביב
יו''ר העבודה, אבי גבאי | צילום: החדשות 13

יו"ר מרצ תמר זנדברג, שכאמור השתתפה בפאנל, אמרה כי "הקמפיין שלנו לא תקף שום מפלגה במחנה, למרות שהיו הזדמנויות. למחנה שלנו יש ערכים ואידיאולוגיה, מחנה מרכז-שמאל חייב שמאל מובהק וברור. אני קוראת למרץ והעבודה לרוץ יחד בבחירות הקרובות. לשמאל מגיע מסגרת פוליטית רחבה יותר. ביחד יש לנו כוח משמעותי".