גנץ נפגש עם עודה וטיבי: "נידונו סוגיות החשובות לחברה הערבית"

יו"ר כחול לבן נועד עם ראשי הרשימה המשותפת בכפר המכביה במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. "הדגש היה על הסוגיות האזרחיות - שגנץ הבהיר כי טיפול בהן אינו תלוי בדבר"

הפולנטר הפוליטי: יו"ר כחול לבן בני גנץ נפגש היום (חמישי) עם יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, ועם יו"ר סיעתו אחמד טיבי, במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. בהודעה משותפת לשתי המפלגות נמסר כי "הפגישה התקיימה באווירה טובה ועניינית ונידונו בה הסוגיות השונות החשובות לחברה הערבית, בדגש על הסוגיות האזרחיות שגנץ הבהיר כי טיפול בהן אינו תלוי בדבר".

עודה כתב לאחר הפגישה כי "דנו בנושאים הבוערים בחברה הערבית, בנוסף לאינטרסים המשותפים לכלל אזרחי המדינה. אנחנו נשארים נאמנים לערכי השלום והשוויון וכמו תמיד מברכים על ההיסטריה של הליכוד".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

דקה אחר דקה: הרגעים שלאחר הרצח בחניון ברמלה • תיעוד בלעדי

ג'ייסון גרינבלט: "העת הזו לא מתאימה להכרזה על תוכנית השלום"

צבוע כחול-לבן ובעל מערכות קשר מוצפנות: מטוס ראש הממשלה נחשף

פגישת צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד בכפר המכביה
פגישת צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד בכפר המכביה | צילום: דוברות כחול לבן

מוקדם יותר היום הצטרפו בני גנץ ויאיר לפיד לפגישת הליכוד וכחול לבן בכפר המכביה. בפגישה השתתפו השר יריב לוין, השר זאב אלקין ועורך הדין מיכאל ראבילו מטעם הליכוד. מטעם כחול לבן השתתפו יורם טורבוביץ ושלום שלמה. השר לוין תקף את המהלך ואמר כי "מדובר בתרגיל יח"צני שנועד להסתיר את העובדה שכחול לבן מתמידה בסירובה לקבל את מתווה הנשיא ופועלת להקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת".

כבר בפתח הפגישה הצהיר לוין כי "יש תחושה קשה שכנראה מדובר בפייק משא ומתן, כשהדיונים האמיתיים מתקיימים עם עודה במטרה להקים ממשלת מיעוט סהרורית עם הערבים. נשוב ונבקש לדעת אם רעיון האיוולת הזה נזנח ואם כחול לבן החליטה שהיא באמת רוצה אחדות, וכמובן אם היא מקבלת את מתווה הנשיא שהוא הדרך היחידה להקמת ממשלה".

מוקדם יותר השבוע התקיימה הפגישה הראשונה של צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד, לראשונה מאז שח"כ בני גנץ קיבל את המנדט להרכבת הממשלה מהנשיא ראובן ריבלין. בתום הפגישה, מכחול לבן נמסר כי "נציגי הליכוד המשיכו להתעקש לאורך הפגישה שהם מייצגים את בלוק החסינות של ה-55, ואינם מוכנים לשום פשרה בנושא". מהליכוד נמסר כי "נציגי כחול לבן סרבו פעם נוספת לקבל את מתווה נשיא המדינה".

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ואמר כי הוא לא מוכן לוותר על גוש הימין במסגרת ממשלת האחדות העתידית. על פי ההערכות, הסיכויים שגנץ ונתניהו יגיעו להסכמות במסגרת 28 ימי המנדט של גנץ נמוכים מאוד. לקראת מועד פקיעת המנדט יצטרך גנץ להחליט אם לכונן ממשלה מיעוט צרה, רעיון שהוא לא תומך בו, אך יש גורמים בסביבתו שדווקא בעדו.