פרץ שוחח עם לוי-אבקסיס: פועל להבטיח את המלצתה על גנץ

לאחר שאורלי לוי הודיעה שלא תתמוך ביוזמה להקמת ממשלת מיעוט, יו"ר העבודה שוחח איתה במהלך הלילה. מאוחר יותר פרץ וגנץ נפגשו: "לא אתן יד לממשלת ימין צרה בראשות נתניהו"

זמן צפייה: 00:26

בחירות 2020: בעקבות הודעה של אורלי לוי-אבקסיס שלא תתמוך בממשלת מיעוט, יו"ר העבודה עמיר פרץ שוחח איתה במהלך הלילה כדי להבטיח שתמליץ על גנץ לראשות הממשלה. פרץ בוחר בשלב הזה לא לבקר אותה כדי לבחון אם ניתן להציל ממנה המלצה על גנץ, בחירת יו"ר כנסת ותמיכה בחוקי נתניהו.

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ נפגשו היום (רביעי), וסיכמו להמשיך בשיתוף הפעולה בהקמת ממשלה. בתום הפגישה, פרץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "ממשיכים לפעול כדי להקים ממשלה בראשותו של בני גנץ".

"אנחנו ממשיכים במאמצים להרכבת ממשלה חדשה במהירות האפשרית", המשיך, "פגשתי את גנץ וסיכמנו על המשך השותפות האסטרטגית בנינו".

פרץ התייחס בדבריו גם להודעתה של לוי-אבקסיס וכתב: "חשוב לי להבהיר שלמרות ההתפתחויות אין בכוונתי לתת יד להקמת ממשלת ימין צרה בראשות נתניהו שנוגדת את תפיסת עולמי האידאולוגית. עוד לפני הבחירות הצגתי את הדרך היחידה להקים ממשלה ולהחליף את נתניהו ואת המדיניות של נתניהו ואנחנו מחויבים לדרך הזאת".

לכתבות נוספות בנושא >> 

אורלי לוי אבקסיס: "לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד"

גנץ שוחח עם ראשי המשותפת: "מתכנן להקים ממשלה לכל האזרחים"

ליברמן והנהגת כחול לבן נועדו: "פגישה טובה ועניינית"

"רגעי ההכרעה מביאים עימם קשיים בכל המפלגות. אני עושה את כל הנדרש על מנת להתגבר עליהם ולהמשיך לפעול כדי להעניק לאזרחי ישראל את הממשלה עליה התחייבנו לפני הבחירות. בעת הזאת, ישראל צריכה ממשלה חדשה, ממשלה שתביא לשינוי המדניות בראשותו של גנץ. גם ברגעים פחות טובים, צריך להמשיך להאמין ולפעול וזה בדיוק מה שאעשה", סיכם.

בתום הפגישה גנץ ופרץ הוציאו הודעה משותפת בה נכתב כי "בפגישה סיכמו גנץ ופרץ להמשיך בשותפות האסטרטגית ביניהם ולהמשיך במהלכים להקמת ממשלה תוך רתימת כל השותפים במערכת הפוליטית כדי למנוע מנתניהו והליכוד לגרור את מדינת ישראל לבחירות רביעיות. השניים סיכמו להמשיך ולפעול בתיאום מלא".

עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס
עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס | צילום: רויטרס

כאמור, יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס גינתה אמש בחריפות את אפשרות הקמתה של ממשלת מיעוט, וכתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת, ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם כחול לבן. אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן".

"כולנו עדים לכך שמנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ", כתבה. "מדאיגה לא פחות העובדה שהחלטות מרחיקות לכת כמו משא ומתן עם הרשימה המשותפת, לרבות בל"ד, מתקבלות בחוג מצומצם מאוד הסובר שקביעותיו תחייבנה את כל חברי הכנסת השותפים לגוש".