לאחר שהמנדט הוארך: נתניהו וגנץ נפגשים ודנים בממשלת אחדות

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן נועדים פעם נוספת, לאחר שהנשיא האריך את המנדט ביומיים לבקשת השניים, שמסרו כי הם "קרובים מאוד להסכם" • יעלון: "גנץ עוזר לנתניהו לעקוף את הנשיא ואת בג"ץ"

זמן צפייה: 01:14

אחדות בצל הקורונה: ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נועדים הבוקר (שלישי) פעם נוספת במסגרת המשא ומתן לממשלת אחדות. זאת, לאחר שהנשיא ריבלין האריך אתמול את המנדט של גנץ ביומיים נוספים לבקשת השניים, שמסרו לו כי הם "קרובים מאוד להסכם".

בד בבד, ח"כ משה יעלון תקף הבוקר את גנץ וכתב כי "נשיא המדינה נמנע מלהטיל את הרכבת הממשלה על נאשם עם שלושה כתבי אישום חמורים. הנאשם נתניהו חושש (בצדק) מבג"ץ, שימנע מנאשם להרכיב ממשלה. מי עוזר לנתניהו לעקוף אותם? בני גנץ, שקיבל מנדט כדי להילחם בשחיתות ולחזק את שלטון החוק".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

המנדט של גנץ הוארך ביומיים – ייפגש עם נתניהו הבוקר פעם נוספת

סוף עידן הלואו קוסט? כך תשפיע הקורונה על הטיסות המוזלות

מספר המתים מקורונה עלה ל-115; 11,586 חולים – בהם 132 מונשמים

בני גנץ ובנימין נתניהו מצביעים בקלפי
בני גנץ ובנימין נתניהו מצביעים בקלפי | צילום: רויטרס

אמש, נמסר מבית הנשיא כי "הבקשה נמסרה כפי שדרש הנשיא, על דעת שני הצדדים ומתוך הבנה כי אלה קרובים מאוד להסכם ביניהם. על פי בקשה זו הוארך פרק הזמן כך שמועד פקיעתו יהיה יום רביעי בחצות".

בתום הפגישה יצאה הודעה משותפת מטעם הצדדים, ובה נאמר כי "בפגישה בין נתניהו וגנץ חלה התקדמות משמעותית במגעים לממשלת חירום לאומית".

זמן קצר לפני כן, בכירים במפלגת ימינה תקפו את רה"מ, ואמרו: "לצערנו, מתברר שנתניהו מוכר את מערכת המשפט והריבונות לשמאל. אם זה כך אז נגמר עידן גוש הימין". לדבריהם, "זהו סכין בגב של הציונות הדתית שהלכה עימו ויהיה גם גט כריתות. לא ייאמן שעם 59 מנדטים הוא ויתר על הכל לגנץ עם 17 מנדטים".

מנגד, בליכוד תקפו בחזרה: "האמירות שנשמעות ממפלגת ימינה משוללות יסוד ונועדו לנסות ולטרפד ממשלת חירום לאומית לטובת תפקידים לבכירי ימינה. ראש הממשלה עומד איתן על העקרונות של המחנה הלאומי, כפי שנהג תמיד, ובראשם החלת הריבונות".