גנץ נפגש עם נפגעי המשבר: "לא נעסוק בדבר לפני שנדאג לפרנסתכם"

לאחר אישור ההגבלות החדשות, שר הביטחון נפגש עם נציגי העצמאים, המלונאים, המסעדנים ואנשי עולם התרבות, לקראת בניית המתווה הכלכלי לסיוע. "המטרה היא למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבורכם"

זמן צפייה: 01:42

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום עם נציגי עולם התרבות, התעופה, האוכל, האירועים, התיירות והעצמאים לקראת בניית המתווה הכלכלי לסיוע ברקע השבת ההגבלות בעקבות העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. לדבריו, "אני פוגש אתכם ברגשות מעורבים בעיתוי מורכב ובנסיבות מורכבות, אך מתוך מטרה אחת והיא למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבורכם. לא ניתן לכם ליפול ולא נעסוק בדבר עד שלא נדאג לפרנסתכם".

"קיבלנו החלטות קשות אך נכונות אתמול ואני לא יכול להתחייב שאלה יהיו האחרונות", המשיך גנץ. "הן משפיעות עליכם ואנחנו כאן כדי לשמוע ולהבין יחד את המשמעויות. אני פוגש אתכם היום כדי שנייצר יחד רשתות ביטחון שיבטיחו את עתידכם ועתידנו".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בשיא המשבר: פרופ' סיגל סדצקי מתפטרת מתפקידה במשרד הבריאות

הח"כים אישרו: הממשלה תוכל לקבוע הגבלות חדשות ללא אישור הכנסת

1,057 נדבקים חדשים אובחנו אתמול; מניין המתים עלה ל-338

בני גנץ
בני גנץ | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר התיירות אסף זמיר שגם נכח בפגישה הוסיף כי "מעבר להחלטות הרפואיות אנחנו צריכים לקבל החלטות כלכליות על מנגנוני הפיצוי המדויקים לכם ואנחנו כאן כדי להקשיב לכם". שר התרבות והספורט חילי טרופר ציין: "הכאב גדול, המצוקה אמיתית. אנחנו מחויבים לפעול בכל הכוח ובכל דרך כדי לסייע לאנשי התרבות והאמנות ובכלל למאות אלפי הישראלים שאיבדו את פרנסתם. אני יוצא מהמפגש עם מחויבות עמוקה לפתרון ולכם".

נוסף על כך, שר העבודה והרווחה איציק שמולי אמר בסיום הפגישה כי "העסקים והענפים שנפגעו קשות מההגבלות זקוקים לחבל הצלה, לא לחבל תלייה. המשוואה חייבת להיות ברורה והיא תהיה - אם סוגרים - מפצים, בלי להתמהמה. לאחר שהתעקשנו על כך בישיבת הממשלה, מתווה הפיצוי חייב להיות נדיב ומהיר כדי לוודא שאף ישראלי, עצמאי, שכיר ואחרים לא יוותר מאחור".

עובד קלפי למצביעים בבידוד
עובד קלפי למצביעים בבידוד | צילום: רויטרס

בשל העלייה החדה שנרשמה בימים האחרונים במניין החולים בנגיף בישראל, אתמול אישרה הממשלה הגבלות נוספות על המשק. כחלק מההגבלות ייסגרו אולמות האירועים, המועדונים, הברים, חדרי הכושר, הבריכות הציבוריות ואולמות האירועים והתרבות. כמו כן, מספר הסועדים מסעדות יוגבל ל-20 שישבו בפנים ו-30 בחוץ. מנייני תפילות בבתי תפילות יוכלו להתקיים בהשתתפות של עד 19 מתפללים בלבד.

יתרה מזאת, במלונות לא תתאפשר פעילות מועדונים וברים בשטח המלון, ופעילות מסעדות וחדרי אוכל תתאפשר עד 20 איש בשטח סגור. בית הספר של הקיץ, קייטנות ופעילויות נוער תתאפשר רק לגילאי גן עד כיתות ד'. בנוסף, תחול מגבלה של עד 20 איש באוטובוס. לבסוף, התכנסויות והתקהלויות אחרות יותרו עד 20 משתתפים, במרחק של שני מטרים בין אחד לשני תוך חבישת מסיכות.

מסעדה תל אביבית בשכונת פלורנטין
מסעדה תל אביבית בשכונת פלורנטין | צילום: Shutterstock

מוקדם יותר היום עדכן משרד הבריאות כי אתמול אובחנו 1,057 נדבקים חדשים בקורונה, וכעת מניין החולים הפעילים עומד על 12,717, מתוכם 85 במצב קשה, בהם 35 מונשמים ו-85 במצב בינוני. כמו כן, מספר מקרי המוות מסיבוכי הנגיף עלה ועומד על 338. עד כה החלימו 18,131 ישראלים. נוסף על כך, אתמול בוצעו יותר מ-23 אלף בדיקות, כאשר שיעור הבדיקות החיוביות עומד על יותר מ-4%.