גנץ פיטר את היועץ שהוקלט מבקר אותו, אך טען: "הוא נקלע למארב"

לאחר שישראל בכר הוקלט אומר על יו"ר כחול לבן כי "אין לו אומץ לתקוף באיראן", טען הרמטכ"ל לשעבר כי "מעורבות מניפולטיבית של גורמים פוליטים תיחשף בקרוב". בכר: "גנץ ראוי. מסע של הונאה"

זמן צפייה: 00:37

בחירות 2020: יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע הבוקר (שישי) על פיטורי יועצו הפוליטי ישראל בכר, בעקבות פרסום ההקלטה שבה נשמע האחרון מבקר את הרמטכ"ל לשעבר ואומר כי "אין לו אומץ לתקוף באיראן". בהודעה מטעמו של יו"ר כחול לבן נמסר כי "בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה - שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב". עוד נמסר כי "יחד עם זאת החליט גנץ לסיים לאלתר את עבודתו של בכר בקמפיין". ההקלטה נחשפה בחדשות 12.

בעקבות הודעתו של גנץ, מסר בכר: "כמי שמלווה מעל שנה את ח"כ בני גנץ, אני מודה על ההזדמנות לעבוד במחיצתו. גנץ הוא מנהיג ראוי וערכי שתרם רבות לביצור ביטחונה של מדינת ישראל כלוחם, כמפקד וכרמטכ"ל. מנהיג שידע להתמודד גם עם האתגרים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל.

עוד בחדשות 13:

גנץ לנתניהו: "לפני שנה וחצי הצעת לי להיות שר הביטחון"

הטקטיקה החדשה-ישנה של גנץ: ניסיון לקחת קולות מהשמאל • פרשנות

בנט על נתניהו: "לא חושב שזה חכם לתקוף בתוך המחנה"

בני גנץ במסיבת עיתונאים
בני גנץ במסיבת עיתונאים | צילום: חדשות 13

"מבלי להיכנס לפרטים, המקרה שפורסם הוא חלק ממסע של הונאה וניסיון גניבת דעת שהשיג שיא חדש של  שפלות רוח. עוד תגיע העת לעסוק בדבר. מכל מקום, לאור הפרסום הפוגע בשמו הטוב, אני מקבל עליי את החלטתו על סיום תפקידי בצוות הקמפיין על מנת להשלים את משימת הבחירות של כחול לבן אליה הייתי רתום לאורך כל השנה האחרונה. יתר הפרטים על מעשה הנבלה שנעשה לי והשיטות בהן אורגנה ההקלטה המדוברת ונמסרה לתקשורת, עוד יצא לאור בעתיד".

בהמשך, כתב גנץ כי "המאפיה כאן. הקלטות סתר, מעקבים וניסיונות חיסול פוליטיים. אתמול בערב גם אני נחשפתי להקלטות שפורסמו. הקלטות שבושלו באופן מכוון על ידי בעלי אינטרס שמטרתם אחת – להשאיר את נתניהו בשלטון לעוד שנים ארוכות". את הדברים כתב בחשבון הטוויטר שלו

מוקדם יותר השבוע תקף גנץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות קמפיין הליכוד נגד בכיר כחול לבן גבי אשכנזי. "נתניהו, תסתכל לי בעיניים, אתה מאשים את גבי, רמטכ"ל שלחם במערכות ישראל בשנאה לדרוזים? אתה, שלא היית מוכן לעשות תיקון קטן לשוויון לדרוזים", קרא במסיבת עיתונאים בכפר המכבייה. "רק לפני שנה וחצי הצעת לי להצטרף לליכוד ולהיות שר הביטחון שלך".

בני גנץ יו''ר כחול לבן בסיור בצפון
בני גנץ יו''ר כחול לבן בסיור בצפון | צילום: חדשות 13

"נתניהו, איבדת את זה ואתה לא ראוי להיות ראש ממשלה יום אחד נוסף. אני אתך לא אשב. כל מי שהתמודד נגדך ספג את הרפש וההכפשות", הוסיף. "בנית והצמחת סביבך תרבות של שוחד, פשע. הכול כדי שבן דוד שלך ירוויח מעסקת הצוללות? שבן דודך ירוויח מעסקת המניות?"

"עליי לא מאיימים, לא חמאס, לא חיזבאללה ולא איראן, אז בטח שלא אתה", סיכם, והתייחס לביקורת הליכוד על יכולותיו הרטוריות: "אז אני לא מדבר כמוך. ביג דיל! בזמן שלקחת שיעורי משחק, אני לחמתי".