יו"ר ועדת הכספים על משבר הצהרונים: "לא אאשר קיצוץ רוחבי"

ח"כ גפני הביע את התנגדותו לפתרון שעליו הכריזו רה"מ ושר האוצר לסבסוד המוסדות החינוכיים: "הצעד פוגע בנושאים חשובים ובשכבות החלשות - אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן"

זמן צפייה: 01:14

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), התייחס הבוקר (ראשון) לפתרון משבר הצהרונים ולאפשרות של קיצוץ רוחבי בתקציב משרדי הממשלה: "אני שמח על הפתרון, פעלתי בנושא ושוחחתי עם הגורמים האמונים. לצד זאת, הבנתי שהולכים לעשות קיצוץ רוחבי נוסף כדי לממנו. לא אעביר את זה - אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן. המהלך יפגע בנושאים חשובים ובשכבות החלשות". את הדברים אמר גפני בפתח דיוני ועדת הכספים.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

נתניהו וכחלון סיכמו: הצהרונים יסובסדו גם בשנה הבאה

מיטות אשפוז וסבסוד צהרונים: הרפורמות שיידחו בגלל פיזור הכנסת

כחלון
כחלון | צילום: לא ידוע

ביום רביעי הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון כי נמצא פתרון למשבר הצהרונים, שבמסגרתו איימו הורים ברחבי הארץ כי ישביתו את שנת הלימודים הבאה. ההצעה תעלה לאישור הממשלה.

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס והנהגת ההורים הארצית זעמו בימים האחרונים לאחר שגילו כי רבים מההורים יידרשו לשלם עוד אלף שקלים בחודש על הצהרונים של ילדיהם. תחילה אמרו במשרד האוצר כי אין פתרון למשבר, אך בעקבות הלחץ שהופעל על כחלון ונתניהו, השניים הגיעו להבנות.

נתניהו וכחלון
נתניהו וכחלון | צילום: רויטרס

בהודעה שפורסמה מסר ראש הממשלה כי "יש לנו בשורה משמחת להורים בישראל – שר האוצר ואני מצאנו פתרון לסבסוד הצהרונים. בספטמבר בתחילת שנת הלימודים יהיו צהרונים". שר האוצר כחלון מסר: "זוהי באמת משימה, אבל מצאנו את המקור הכספי. יהיו צהרונים גם בשנה הבאה וגם בשנים הבאות. נמשיך לדאוג לילדי ישראל".

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר השלטון המקומי,  מסר בתגובה: "אני שמח שראש הממשלה נענה לפנייתי והודיע אמש כי נמצא פתרון לבעיית הצהרונים. הקלה על נטל ההורים העובדים במסגרת יום לימודים ארוך לילדינו היא יעד מרכזי של השלטון".