הליכוד לפייגלין: פרוש מהמרוץ ונסייע בכיסוי חובותיה של זהות

לאחר שנכשל בניסיונו לשלב את "עוצמה יהודית" באיחוד מפלגות הימין, שליחי רה"מ פנו ליו"ר זהות במטרה להציל קולות בגוש. גורמים בסביבת נתניהו דווקא סבורים שכדאי לצרף את פייגלין למפלגה

זמן צפייה: 01:28

ישראל בוחרת: לאחר שנכשל בניסיונו לשלב את "עוצמה יהודית" באיחוד מפלגות הימין, שליחים מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו ליו"ר מפלגת זהות משה פייגלין והציעו לו לפרוש מהמרוץ לבחירות הקרובות - תמורת עזרה בכיסוי החובות של מפלגתו. החוב של המפלגה עומד על שלושה מיליון שקלים.

בליכוד הציעו גם פגישה בין נתניהו לפייגלין - במטרה להציל את הגוש. מקורבים לנתניהו דווקא סבורים שכדאי לנסות להעביר את פייגלין לליכוד, כיוון שהם רואים בו נכס ממספר סיבות. אחת מהן היא שפייגלין מציע להקים מטה רוסי גם אצלו לעבוד יחד נגד ליברמן. סיבה נוספת היא שהצעד צפוי לפגוע באיילת שקד. יועציו של נתניהו אומרים - כל קול לפייגלין זה קול שלא הולך לימין המאוחד של שקד.

לכתבות נוספות בנושא >>

ליברמן: "הצהרת הנאמנות לנתניהו – בנוסח קוריאה הצפונית"

נתניהו: "לפיד, ליברמן וכמה פוליטיקאים בימין מתכננים קומבינה"

הושג הסכם: מפלגות הימין ירוצו ביחד בבחירות הקרובות

משה פייגלין
משה פייגלין | צילום: נועה גרייבסקי (ארכיון)

כזכור, מוקדם יותר השבוע ראש הממשלה נתניהו אמר במפגש עם חברי ליכוד באילת כי יאיר לפיד, אביגדור ליברמן וכמה פוליטיקאים מהימין מתכננים "קומבינה". זאת, לאחר שליברמן העלה אפשרות להמלצה על מועמד אחר מהליכוד להרכבת הממשלה. יאיר לפיד הגיב בטוויטר: "זה שאתה פרנואיד זה לא אומר שאנחנו לא רודפים אחריך".

"בנוסף לצביעות הם רוצים באמת להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן", אמר. "מה התוכנית? הם רוצים לממש את האמביציה שלהם להיות ראשי ממשלה, אבל יש להם בעיה כי הציבור בוחר בליכוד".

"אנחנו נלך לבחירות עם הרשימה שבחרנו, שאתם בחרתם, באופן דמוקרטי במפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל. הולכים לבחירות, מח"ל בראשות עבדכם, ככה כתוב על הפתק, וירמו את הבוחר. יעשו אחר כך קומבינה, זו התכנית שלהם", המשיך. "אנחנו לא ניתן לקומבינה הזאת לעמוד ולא ניתן לדיקטטורה הזו לעמוד, אנחנו ננצח ואיך ננצח? רק בדרך אחת. רק ליכוד אחד גדול! רק מח"ל אחד גדול! זה מה שמפוצץ את הקומבינה הזאת".