הליכוד: נתניהו שוקל לקיים פריימריז בזק; סער: "אני מוכן"

מהמפלגה נמסר כי הסיבה היא "ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות". סער לחדשות 13 על אמירתו: "אם יהיה צורך נוסיף בזמן אמת"

זמן צפייה: 00:24

הליכוד הודיעה היום (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לקיים פריימריז בזק לראשות המפלגה. בהודעה נרמז כי המטרה היא לגרום לכחול לבן להבין שלא יקום מחליף לנתניהו בליכוד, ולהביא אותם לשבת עמו בממשלת אחדות. "מטרת המהלך היא ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות", נמסר.


זמן קצר לאחר הודעת הליכוד, כתב בטוויטר ח"כ גדעון סער, הנחשב למועמד הבולט ביותר להחלפת נתניהו: "אני מוכן".

בהמשך, לשאלת חדשות 13, אמר במליאת הכנסת: "כשנרצה להתייחס מעבר למילים הפשוטות והברורות, נעשה זאת בצורה מסודרת. הדברים הם ברורים, ואם יהיה צורך להוסיף מעבר לכך נוסיף בזמן אמת".

עוד בחדשות 13:

"לא הושגה פריצת דרך": הסתיימה פגישת נתניהו וליברמן

פרקליטי נתניהו הגיעו ליום השימוע השני: "נציג ראיות חדשות"

כחול לבן ביטלה המפגש בין גנץ לנתניהו; הליכוד: נדהמנו מההחלטה

בנימין נתניהו וגדעון סער
בנימין נתניהו וגדעון סער | צילום: רויטרס

ח"כ מיכל שיר (הליכוד), מקורבתו של גדעון סער, אמרה לחדשות 13: "אין כרגע פריימריז, אם אכן יהיו פריימריז אז כל אדם רשאי להתמודד".

יו"ר ימינה, איילת שקד, אמרה לחדשות 13 בתגובה לאפשרות לפריימריז: "מבחינתנו זה לא משנה, אנחנו תומכים בראש המחנה הלאומי ולא מתערבים בעניינים הפנימיים של הליכוד. נתניהו עומד בראש הליכוד ואנחנו מכבדים את הבחירה הדמוקרטית של מתפקדי הליכוד ומאחלים בהצלחה לכולם".

[brightcove_iframe video_id='news-politics-elections-2019-20191003-1419' autoplay='0' credit='' desc='מיכל שיר על האפשרות לפריימריז בזק בליכוד' kid='1_i2e02jl9' duration='190'']

בתוך כך, כחול לבן מסרה כי הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, יכהן כיו״ר ועדת חוץ וביטחון הזמנית מטעמה.

בהרמת כוסית לכבוד ראש השנה, התייחס נתניהו לקולות הקוראים להחלפתו ואמר: "בצד השני יש כל מיני דמיונות, הייתי אומר הזיות. בהתלחה הם חשבו שהם יפרקו את השותפות במחנה הלאומי. יש לנו שותפים חזקים, השותפות בינינו לבין שותפינו איתנה מתמיד. עכשיו הם חושבים שהם יצליחו לפרק את הליכוד".

בחודש אוגוסט שלח ח"כ דוד ביטן הודעה לכל מועמדי רשימת הליכוד לכנסת, ובה ביקש שיתחייבו שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא "המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה". על היוזמה פורסם לראשונה באתר YNET. "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר. אבקש את אישורך בהודעה חוזרת כדי לצרף את שמך לעצומה", נכתב בהודעת הטקסט ששלח ביטן לחברי המפלגה, שחתמו כולם על ההתחייבות.

טקס הרמת כוסית של הליכוד
טקס הרמת כוסית של הליכוד | צילום: חדשות 13

לאחר הבקשה, פרסמה המפלגה הודעה לפיה "כל חברות וחברי רשימת הליכוד לכנסת ה-22, ממקום 2 ועד 40 - חתמו על 'עצומת האחדות' של הליכוד שיזם ח"כ ביטן. העצומה קובעת כי רק ראש הממשלה נתניהו יכהן בתפקיד כראש הממשלה, ולא אף חבר ליכוד אחר, ללא קשר לתוצאות הבחירות הקרובות". רה"מ נתניהו הגיב ומסר: "תודה לחברות וחברי הליכוד על התמיכה החד-משמעית בי. הליכוד מאוחד מתמיד!".

עוד נמסר: "גנץ ולפיד שעומדים בראש מפלגה דיקטטורית ושבחרו בעצמם את עצמם ואת חברי הרשימה שלהם, הם האחרונים להטיף מוסר לליכוד - המפלגה הדמוקרטית הגדולה והחזקה בישראל. לפיד וגנץ, שפועלים ללא הרף אחד נגד השני, וחברי מפלגת העבודה שמחליפים יו"ר כל שבועיים, יכולים רק לקנא בחברות וחברי הליכוד שמתייצבים מאחורי יו"ר המפלגה. התסכול שלהם מובן - המזימה להחלפת נתניהו אחרי הבחירות קרסה היום באופן סופי".