הנכס היקר ועו"ד שמרון: כך ישראל ויתרה על קרקע השגרירות בת"א

בעבר הוסכם עם ארה"ב שבמידה ויעבירו את השגרירות לי-ם - יקבלו קרקע בחינם וימסרו את זאת שמתפנה בת"א. במו"מ שנערך לאחרונה משרד רה"מ ויתר לאמריקנים - המיוצגים ע"י קרוב משפחתו של נתניהו

זמן צפייה: 02:13
פרסום ראשון: ממשלת ישראל הייתה אמורה לקבל את הקרקע של שגרירות ארצות הברית בתל אביב לכשתתפנה, אך לאחרונה האמריקנים, המיוצגים על ידי עורך הדין דוד שמרון המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, סירבו למסור אותה, וישראל ויתרה ללא תמורה. בשנת 1989, כשעלה נושא העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, נחתם הסכם בין הצדדים, לפיו ברגע שהשגרירות תעבור, ישראל תעניק לאמריקנים את הקרקע בבירה בחינם, ובתמורה תקבל בחינם את הקרקע היקרה ברחוב הירקון בתל אביב.
שגרירות ארה''ב בתל אביב
שגרירות ארה''ב בתל אביב | צילום: רויטרס
אך לאחרונה החל משא ומתן נדל"ני בין ישראל לארה"ב, ובו האמריקנים סירבו לתת את הקרקע בתל אביב, ומתעקשים להשאירה בבעלותם. משרד ראש הממשלה, שייצג את ממשלת ישראל, ויתר ללא קרב. לחדשות 13 לא ניתן הסבר רשמי בנוגע לסיבת הוויתור במשא ומתן.
טקס חניכת שגרירות ארצות הברית בירושלים
טקס חניכת שגרירות ארצות הברית בירושלים | צילום: רויטרס
ממשרד עורכי הדין שמרון מולכו פרסקי נמסר בתגובה: "עו"ד אורן פרסקי מייצג את ממשלת ארה"ב בענייניה הנדל"ניים זה למעלה מ-30 שנה, הרבה לפני שממשלת ארה"ב החליטה להעביר את השגרירות לירושלים. אין כל סיבה שממשלת ארה"ב לא תמשיך לקבל ממנו את השירות המשפטי". ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בדיונים ובליווי של משרד המשפטים. לראש הממשלה אין שום קשר לנושא ועד שאלתכם גם כלל לא הכיר זאת".
עורך הדין דוד שמרון, מקורבו של נתניהו | צילום: חדשות 13