פרץ וסמוטריץ' אישרו מחדש את הריצה המשותפת בבחירות

יו"ר הבית היהודי ויו"ר האיחוד הלאומי ישתפו פעולה גם בבחירות הקרובות. השניים קראו לבן גביר, שהודיע על פרישה מאיחוד מפלגות הימין, לחזור בו. כמו כן, הזמינו את בנט ושקד להיכנס למו"מ

Whatsapp Image 2019 07 09 At 1

בחירות 2019 - הסיבוב השני: יו"ר הבית היהודי, רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' אישרו היום (שלישי) מחדש את הסכם איחוד מפלגות הימין, כפי שנחתם לפני הבחירות הקודמות. המשמעות: שתי המפלגות ירוצו תחת רשימה אחת גם בבחירות הקרובות, שייערכו ב-17 בספטמבר.

השניים קראו לאיתמר בן גביר, חבר "עוצמה יהודית" והצלע השלישית באיחוד שהודיע על עזיבת השותפות לפני כשבועיים, להיפגש באופן מיידי כדי לסגור הסכם ריצה משותפת על בסיס השותפות הקיימת. כמו כן, פרץ קראו גם לאיילת שקד ונפתלי בנט להיכנס למשא ומתן מיידי במטרה לרוץ בפתק אחד.

כתבות נוספות בנושא:

ביטן: "איילת שקד בוודאות לא תרוץ בליכוד בבחירות הקרובות"

סמוטריץ' דורש להסיט כספים שיועדו לישראלים אתיופים – למתנחלים

נתניהו סיכם עם השר פרץ: מעונות היום יועברו למשרד החינוך

השרים הרב פרץ וסמוטריץ' חותמים על אשרור הסכם איחוד מפלגות הימין
השרים הרב פרץ וסמוטריץ' חותמים על אשרור הסכם איחוד מפלגות הימין | צילום: חדשות 13

לדבריהם, "אנחנו נמצאים בתקופה שבה נדרש גילוי אחריות וגיבוש אחדות בציונות הדתית ובימין האמיתי כדי להביא למקסום הפוטנציאל האלקטורלי ולמניעת בזבוז קולות שכבר הביא למניעת האפשרות להקמת ממשלת ימין ולבחירות חדשות".

בתגובה לחיבור בין תקומה לבית היהודי, מעוצמה יהודית נמסר: "ההודעה לפיה הם קוראים לנו להתחבר אליהם היא עוד ספין תקשורתי. במשך החודשיים האחרונים העדיפו בבית היהודי להפר את כל הסיכומים עם עוצמה יהודית, ובכללם סירבו לאפשר נציג מטעם עוצמה בצוות המו"מ הקואליציוני, הודיעו לעו"ד בן גביר כי לא ייכנס אוטומטית לכנסת, ובסופו של יום גם הודיעו כי לא יקיימו את התחייבותם במסגרת החוק הנורבגי. במקביל, לא הפסיקו לתדרך ולהכפיש את עוצמה יהודית, כאשר חרף העובדה שמספר הטלפון של עו"ד בן גביר ידוע לרב פרץ, התקיימה רק פגישה אחת בין הצדדים מאז הבחירות. המסר שלנו הוא אחד: מי שרוצה חיבור לא משתמש וזורק".