לאחר ההתקפות - אדלשטיין למקורביו: שלם עם דרך פעולתי

יו"ר הכנסת הביע בשיחות סגורות ביטחון לגבי החלטתו לכנס את המליאה כדי שתדון בבקשת החסינות של רה"מ, ואף טען שהמתקפות נגדו הן "ניסור חור בספינת הליכוד", וכי "לא הייתה ברירה חוקית אחר"

זמן צפייה: 01:34

סערת החסינות: יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, התייחס בשיחות סגורות להחלטה לכנס את המליאה, כדי שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והביע ביטחון בפעולותיו. לדברי מקורביו, הוא "שלם עם דרך פעולתו ולא מתרגש מההתקפות".

בתוך כך, יו"ר הכנסת קיבל הרבה שיחות חיזוק אחרי המתקפה החריפה מלשכת ראש הממשלה ומצד בנו, יאיר נתניהו, ברשתות החברתיות. עוד אמר אדלשטיין למקורביו כי "לא הייתה לי ברירה חוקית אחרת. תמיד הייתי נאמן לערכיי וגם כעת. ההתנהלות הממלכתית שלי חשובה וקריטית לליכוד".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

לקראת שחרור נעמה יששכר: מה רוסיה ביקשה מישראל כמחווה מדינית?

המסר הישראלי לחמאס: אם תפגעו בפסגת המנהיגים – נגיב בעוצמה

ראש השב"כ: "‏סיכלנו השנה יותר מ-560 פיגועים משמעותיים"

יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין
יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין | צילום: חדשות 13

בשיחות אחרות הוא הסביר כי המתקפות של נתניהו עליו הן "ניסור חור בספינת הליכוד", מפני שמי שמתלבט בין הליכוד לכחול לבן מזדהים איתו יותר מאשר עם חברי ליכוד אחרים כמו מיקי זוהר. לכן, הם גורמים נזק לליכוד.

אתמול התייחסו מקורבי נתניהו להחלטת אדלשטיין, ואמרו כי "עצוב לראות כיצד אדלשטיין נופל למלכודת של השמאל". יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס גם הוא להחלטת יו"ר הכנסת ואמר כי "נתניהו ביקש דיון בחסינות - נתניהו יקבל. נמנע מקואליציית החסינות הקיצונית להמשיך ולדרדר את ישראל אך ורק למען האינטרסים האישיים של נתניהו".

בתוך כך, בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו תקף את משפחתו של אדלשטיין בציוץ בטוויטר - אך מחק את הציוץ דקות לאחר מכן. הוא כתב כי "אבא של אשתו הוא לאוניד נבזלין. אוליגרך שמבוקש על רצח ברוסיה, והבעלים של עיתון הארץ. רק בזכות הכסף הרב שהוא מזרים לעיתון, העיתון לא פושט רגל".

יאיר נתניהו נגד יולי אדלשטיין
יאיר נתניהו נגד יולי אדלשטיין

מקורבי נתניהו הוסיפו לתקוף את אדלשטיין ואמרו כי "הוא מאפשר במו ידיו להפוך את הכנסת לקרקס פוליטי בזמן בחירות בכך שהוא נותן את ידו לתחבולות השמאל שמנסה להשתמש בכנסת רק כדי לנטרל את נתניהו. לא משנה כמה התקשורת והשמאל יחבקו את יו"ר הכנסת, הוא לעולם לא יוכל לברוח מהאחריות לכך. החלטתו קובעת דה פאקטו שענייניו של רה"מ יוכרעו פוליטית ולא באופן ענייני ומעין שיפוטי כפי שהחוק דורש".

"ברור לכולם שהטירוף של השמאל לדון בבקשת נתניהו נובעת משתי סיבות מרכזיות: האחת - זה ישמש את קמפיין הבחירות שלהם 'רק לא ביבי', השנייה - הם בונים על עתירה לביהמ"ש שיקבע שאין אפשרות להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה לאחר שכתב האישום יוגש בפועל, שכן ידוע לכל שביהמ"ש לא הסיר את האופציה הזו מעל השולחן. אין חולק שהכל בידיו של יולי אדלשטיין, הוא עדיין יכול למנוע את העוול הנורא שייגרם לרה"מ, לימין ולמדינה כולה, עוד לא מאוחר לתקן", כך לשון הדברים.

כזכור, אתמול אדלשטיין הכריע שהמליאה תתכנס ביום שלישי הבא, כדי להצביע על הקמת ועדת כנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה. זאת, על אף ההתנגדות הנחרצת מצד חברי כנסת במפלגתו.