יורדים נמוך: קרבות הלכלוך של המפלגות הגדולות במערכת הבחירות

הליכוד החלה את הדרך עם הבטחה לקמפיין חיובי. מאז, נקבע לנתניהו תאריך למשפט והסקרים לא האירו פנים - אז הוא פנה לגישה אגרסיבית ושלילית במיוחד. בכחול לבן הגיבו - והשוו אותו לארדואן

זמן צפייה: 01:38
הליכוד הבטיחה בתחילת מערכת הבחירות הזו קמפיין חיובי. לא ברור היום אם זו הייתה סיסמה ריקה מתוכן וכוונה מראש, אבל בתחילה נתניהו באמת פעל כך באמצעות פעלתנות יוצאת דופן בזירה המדינית. הוא לקח את מטוס ראש הממשלה למוסקבה והטיס חזרה לארץ את נעמה יששכר, השיק עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בבית הלבן את תוכנית המאה - אבל כל אלה לא עזרו לנתניהו. הסקרים המשיכו לא להאיר לו פנים. לכתבות נוספות בחדשות 13: 16 קלפיות ייעודיות וחשש מ"פייק ניוז": בחירות בצל הקורונה שנה של קמפיינים: איך הגענו לסיבוב נוסף של בחירות? "אנשים רוצים להשפיע": האם הקול הערבי יכריע את הבחירות?
בנימין נתיהו ובני גנץ
בנימין נתיהו ובני גנץ | צילום: רויטרס
במקביל, נקבע לו הרכב שופטים וגם מועד לתחילת משפט השוחד. בשלב הזה, נתניהו שינה כיוון. הוא פחות עסק בעצמו ויותר ביריבו, יו"ר כחול לבן בני גנץ. הוא יצא בקמפיין שלילי אגרסיבי שכמוהו לא נראה כאן הרבה זמן. בכחול-לבן הגיבו גם הם בקמפיין משלהם, והשוו את נתניהו לרודן הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן.