איילת שקד: "לא ניתן להתבסס על שמועות"

שרת המשפטים אמרה בראיון ל"פגוש את העיתונות" בנוגע להטרדות מיניות מצד חבר מפלגתה כי עליו לפרוש אם יימצא שהטריד

המשטרה תבקש מעבר מבדיקה לחקירה. סלומינסקי
המשטרה תבקש מעבר מבדיקה לחקירה. סלומינסקי | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לראשונה בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" לטענות לפיהן ח"כ ממפלגתה ניסן סלומינסקי הטריד מינית נשים ואמרה כי "לא ניתן להתבסס על שמועות ולשפוט בן אדם, אם הדברים יתבררו כנכונים הוא יאלץ לפרוש מתפקידו". השרה הוסיפה: "גם לסלומינסקי מגיעה חזקת החפות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה נושא של דיני נפשות", קבעה שקד. "קודם כל דיני נפשות של המתלוננות וגם של ח"כ סלומינסקי עצמו. אני חושבת שצריך לתת למשטרה לנהל את הבדיקה, שהתחילה עוד לפני יום חמישי בפיקוח הדוק של היועץ המשפטי לממשלה ושל פרקליט המדינה".

השרה איילת שקד
השרה איילת שקד

"אם המתלוננות יבחרו לא לשתף פעולה עם המשטרה אני יכולה להבין את זה וגם לכבד את זה", הוסיפה שקד. "יש את המישור הערכי והמוסרי. לפחות אותן נשים יעשו שירות נכון אם תלכנה לדבר בפני פורום תקנה אם הן מרגישות לא נוח לדבר בפני המשטרה. חשוב שנדע את העובדות לפני ששופטים אדם כלשהו".

בוועדת הרבנים, שבדקה עדויות של מספר נשים ועימתה את סלומינסקי עם הטענות, אומרים כי הוא צפוי להשעות את עצמו מפעילות בוועדות הכנסת ולפרסם התנצלות פומבית. בסביבת ח"כ סלומינסקי מכחישים את הטענות נגדו ואומרים כי אין בכוונתו להתפטר.

בנט. הורה לרבנים לחקור (רויטרס)
בנט. הורה לרבנים לחקור (רויטרס)

כבר תקופה ארוכה דובר במסדרונות הכנסת כי סלומינסקי נוהג להטריד מינית, אך עד כה אף אחת מהנשים שהוטרדו לא הסכימו להעיד. לפני כחודש הנשים שטוענות שהוטרדו, רובן דתיות, מסרו את עדותן.

שר החינוך וראש סיעת הבית היהודי, נפתלי בנט זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש בפניו את הדברים. בנט הורה על הקמת פורום רבנים שיבדוק את החשדות, בהם הרב שלמה אליהו, רבה הראשי של העיר צפת וחבר מועצת הרבנים, והרב איתן אייזמן איש חינוך וחבר פורום "תקנה". הרב שמואל אליהו אישר את הפרסום ופרטיו ולמעשה את העובדה שמדובר בעבירות מין.