חברי הקבינט - כ"ץ נגד בנט: מתלהם וגורר למלחמה

שר התחבורה ישראל כ"ץ תוקף בחריפות את שר החינוך ויו"ר הבית היהודי ומאשים

רגע לפני שהוא ממריא לוושינגטון לפגישה עם נשיא ארה"ב טראמפ, יקיים היום (ראשון) ראש הממשלה נתניהו ישיבת קבינט. אך חברי הקבינט המדיני-ביטחוני לא ממתינים לישיבה על מנת להביע את דעתם, ומתנגחים זה בזה ללא הפסקה. "חברי קבינט לא צריכים להתלהם כדי להרוויח רווח פוליטי", אמר הבוקר שר התחבורה ישראל כ"ץ, בביקורת על התנהלותו של השר בנט. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בשבוע שעבר נאם השר בנט בטקס הזיכרון לרגל 20 שנה לרצח 7 הנערות הישראליות בנהריים והתייחס למצב הביטחוני המתוח בתקופה האחרונה. "אני אומר לשכנינו בצפון או בדרום: איננו חפצים במלחמה, אבל מי שישלח ידו אל ילידנו, ידו תיגדע ללא רחם", אמר בנט. "אם הבחירה שלכם היא להתעצם לקראת הקרב הבא, הבחירה שלנו תהיה לחיות. ואנחנו ננצח". היום תקף השר כ"ץ את התנהלותו של בנט ואמר כי "התופעה של שר בקבינט שעומד בראש מפלגה קטנה מוכן לחמם את כל הגזרה בעזה בגלל שיקולים פוליטים ולגרור את כל המערכת למלחמה היא חמורה ביותר". עוד אמר כ"ץ כי בנט מנסה להרחיב את קהל התומכים שלו על חשבון אינטרסיים לאומיים, והדבר צריך להקטע. "אני מתכוון להילחם בנורמות של עבודת הקבינט במהלך צוק איתן", הוסיף. בבית היהודי לא נשארו חייבים ואמרו כי כ"ץ מנהל קמפיין להחלפת נתניהו, ומנסה להשיק את הקמפיין במתקפה אישית נגד שרים אחרים בממשלה. "מוטב שיחזור לעסוק בפקקים בכביש 1 ובתאונות ולא יגרור את הבית היהודי לקרבות האישיים שלו נגד נתניהו", מסרו במפלגתו של בנט. "פטפטת מיותרת של שרים" אתמול התייחס גם שר הביטחון אביגדור ליברמן להתחממות האחרונה בדרום. "שמעתי הרבה פטפטת מעמיתיי השרים, שאין לה שום קשר למדיניות הביטחון של מדינת ישראל", אמר ליברמן. "אין לנו שום כוונה ליזום שום מהלך צבאי - לא בדרום ולא בצפון, כמו שאין לנו שום כוונה לספוג שום פרובוקציה. יודעים את זה היטב גם בדרום וגם בצפון".
''לא ניזום מהלך צבאי''. ליברמן (חדשות 2)
''לא ניזום מהלך צבאי''. ליברמן (חדשות 2)
בריאיון ל"פגוש את העיתונות" נשאל שר הביטחון על דבריו של השר יואב גלנט, שאמר השבוע בריאיון לגלי צה"ל כי הוא "מסמן את האביב הקרוב כנקודה שצריך להיות ערוכים לקראתה". על כך אמר שר הביטחון: "מדובר בפטפטת מיותרת של שרים. אני לא יודע מאיפה הם לוקחים את התאריכים האלה". עוד המשיך ליברמן: "מה שברור - המערכה הבאה לא תהיה 'צוק איתן'. אם כבר גוררים אותנו לעימות - ואין לנו שום כוונה ליזום הרפתקה בצפון או בדרום - נכה בעוצמה החזקה ביותר. נלך בכל הכוח, לא להשאיר אבן על אבן מכל התשתיות".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ