במשרד לביטחון פנים לא התקיים שום אירוע, זאת בשל החלטתו של השר הנכנס עמר בר לב. כבר אמש הורה בר לב לבטל את הטקס, זאת בשל "המתיחות הביטחונית, אירועי השבועות האחרונים והארועים הצפויים השבוע. זה לא יום לטקסים. איני מעוניין שכוחות משטרת ישראל יעסקו בדבר מלבד במשימתם הרגישה".
לאחר חצי שעה בלבד: הסתיימה פגישת החפיפה של בנט-נתניהו
לאחר שסירב לקיים אירוע רשמי, ראש הממשלה היוצא, אשר סיים את תפקידו בתום 12 שנות כהונה, נועד עם מחליפו לפגישת חפיפה. במקביל, נמשכים טקסי החילופים הרשמיים במשרדים השונים
ממשלת בנט-לפיד יצאה לדרך: ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט נועד היום (שני) עם קודמו בתפקיד בנימין נתניהו לפגישת חפיפה. נתניהו, שסיים את כהונתו בתום 12 שנים, סירב לקיים אירוע חילופים רשמי כפי שערכו במהלך היום ברוב משרדי הממשלה, ובשל כך הפגישה בין השניים, שנמשכה כחצי שעה, הייתה פגישה טכנית.
לכתבות נוספות בנושא >>
הצעות חוק ומינוי מנכ"לי המשרדים: ממשלת בנט-לפיד יצאה לדרך
סקר: 48% בעד ממשלת בנט-לפיד, 37% נגד – ומה תמונת המנדטים?
בתום הצבעה דרמטית הכנסת אישרה: ממשלת בנט-לפיד יצאה לדרך
ברוך הבא למשרד החוץ, שר החוץ הנכנס וראש הממשלה החליפי @yairlapid .
מאחל לך הצלחה רבה, יש לך שותפים נפלאים לדרך. עלו והצליחו. pic.twitter.com/9oT19jOE0H— גבי אשכנזי - Gabi Ashkenazi (@Gabi_Ashkenazi) June 14, 2021
מוקדם יותר הבוקר, כאמור, התקיים טקס החילופים במשרד הכלכלה והתעשייה, והשר היוצא עמיר פרץ פינה את מקומו לשרה הנכנסת אורנה ברביבאי. במקביל התקיים טקס גם במשרד האוצר, שם השר הנכנס אביגדור ליברמן החליף באופן רשמי את השר היוצא ישראל כ"ץ. בהודעה הרשמית מטעמם של השניים נמסר כי הם "איחלו זה לזה הצלחה בהמשך דרכם".
באירוע החילופים במשרד הפנים, הצהירה השרה הנכנסת איילת שקד כי בכוונתה לפעול ליישום מדיניות הגירה, "תוך מתן מענה הולם במצבים הומניטריים מבוססים", כלשונה. שקד הבטיחה להשיב את המסתננים לארצם, "ולעודד יציאה מרצון למדינות שלישיות בטוחות".
זמן קצר לאחר מכן, נערך טקס גם במשרד החינוך, שם הביעה השרה הנכנסת יפעת שאשא ביטון את התרגשותה מהמעמד, ואמרה: "כל מה שעשיתי במהלך חיי הביא אותי לרגע הזה בדיוק. זה אחד הימים החשובים ביותר בחיים שלי, ברמה המקצועית והאישית. ההורים שלי גידלו אותי כדי להיות כאן".
בטקס חילופי שרי המשפטים אמר בני גנץ כי "הכניסה של כחול לבן למשרד המשפטים שמה סוף למי שרצה להלך איימים על אנשי המשרד. המשרד הזה הוא המשענת של החברה הישראלית כולה". רגע לפני שהעביר את התפקיד לגדעון סער, הבהיר השר היוצא כי ימשיך לשמור "על מערכת עצמאית ומתפקדת".