במרכז-שמאל שוקלים: בנט יכהן כראש ממשלה ראשון ברוטציה

בכירים בגוש להחלפת נתניהו מודים כי נשקלת האפשרות להעניק ליו"ר ימינה את הבכורה בממשלת רוטציה, למשך שנה. זאת, בניסיון למנוע ממנו לחבור לקואליציה בראשות נתניהו - אם יגיע ל-61 מנדטים

זמן צפייה: 02:28

גורמים בכירים במפלגות המרכז-שמאל מודים כי נשקלת ברצינות האפשרות להסכים למצב שבו יו"ר נפתלי בנט יכהן כראש ממשלה ראשון בממשלת רוטציה לפרק זמן של שנה - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות 13.

האפשרות הזאת נבחנת בקרב הגוש להחלפת נתניהו, במסגרת ההיערכות ליום שאחרי הבחירות. כל זאת, במקרה שבו הגוש של נתניהו יצליח לגרוף 61 מנדטים (כולל אלו של ימינה), ובניסיון לפתות את בנט להצטרף לממשלה להחלפת נתניהו ולא להקים עימו ממשלת ימין-חרדים.

עוד בחדשות 13:

אלפים הפגינו נגד האלימות בחברה הערבית: "דורשים למגר הפשיעה"

3,628 נדבקים ביממה, 4% מהבדיקות חיוביות; מקדם ההדבקה – 1.01

גנץ: "מעדכנים את תוכניות תקיפת אתרי הגרעין באיראן"

יו''ר ימינה נפתלי בנט
יו''ר ימינה נפתלי בנט | צילום: חדשות 13

מהסקר האחרון שנערך השבוע בחדשות 13 עלה כי הליכוד עומדת כעת על 27 מנדטים, כפי שקיבלה בסקר הקודם, ומנגד יש עתיד מתחזקת במנדט נוסף ועומדת על 19. תקווה חדשה נחלשה בשני מושבים וקיבלה 11 מנדטים. ימינה בראשות נפתלי בנט שמרה על יציבות מהסקר הקודם – עם 11 מנדטים גם היא.

עוד עלה מהסקר כי גוש נתניהו – הכולל את הליכוד, המפלגות החרדיות והציונות הדתית – עומד על 46 מנדטים. הגוש להחלפתו עומד על 59 מנדטים. בתווך, ימינה עם 11 מנדטים ורע"מ עם 4.

יאיר לפיד ונפתלי בנט
יאיר לפיד ונפתלי בנט

בנוסף, נשאלו הנבדקים את מי יעדיפו בראשות הממשלה במקרה של קואליציה ללא נתניהו. 28% השיבו על כך כי הם מעוניינים לראות את בנט בראשות הממשלה, ואחריו לפיד וסער עם 18% כל אחד. 26% טענו כי אף אחד מהם.