הקרב על החשבון: האזינו לעימות הקולני בין סלומינסקי לדייר שעזב

אדם ששכר דירה מיו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט נדהם לגלות עיקול על חשבונו בשל חשבונות מים שלא שולמו. בשיחה עם סלומינסקי הוא התעמת איתו. האזינו

איזנו לשיחה בין סלומינסקי לדייר | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel

שכר דירה מח"כ, עזב את הנכס - וזכה לעיקול מאוחר: אדם ששכר את דירתו של ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. בשנת 2014 חתם חוזה לשנה עם הח"כ, אחרי שנה עזב את הדירה ולתדהמתו לפני שלושה שבועות חשבון הבנק שלו עוקל, בטענה שחשבון המים לא שולם בשנתיים האחרונות.

השוכר, כמובן, לא התגורר בנכס - ולא הבין מדוע החובות שמסתכמים ב-2700 שקלים נרשמים על שמו. הוא פנה לח"כ סלומינסקי וניסה לקבל תשובות: בשיחה ביניהם שהגיעה לידי חדשות 2 כי "לכל המאוחר באוגוסט 2014 כבר לא הייתי בנכס. בסופו של דבר זו דירה שלך, נכס שלך. החוב צריך להיות שלך, לא אכפת לי מי שכר או מי שלם או לא שילם, עם כל הכבוד. זה לא עניין שלי".

סלומינסקי ענה לו: "מה אתה רוצה שאני אעשה? ברגע שאתה ממשיך ולא מודיע למי שצריך ואתה ממשיך להיות הבעלים...". הדייר קטע את דבריו והוסיף: "ביני לבינך, ברור לנו שהיה מישהו אחר שגר בדירה הזאת והשתמש במים". הח"כ ענה לו: "מאיפה אני יודע שהוא שילם או לא שילם? אתה בעל הדירה, אתה אמור לדאוג לזה. מה אני קשור לזה? שמי שאתה משכיר לו ישלם".

סלומינסקי השיב לו: "תתקשר ותשלם את החוב הזה. אתה רוצה שאני אשלם על הדבר הזה שאין לי מושג איך הוא נוצר? אתה רוצה שאני אנסה לאתר את השוכרים שלי שאני כבר לא יודע איפה הם?" הדייר ביקש ממנו בתגובה להסיר את העיקול

תגובת ח"כ סלומינסקי: "מדובר בדירה שמושכרת לדייר שעזב לפני מספר שנים את הדירה. בשל תקלה לא עודכן במי רמת גן כי השוכר הנ"ל עזב את הנכס. לח"כ סלומינסקי לא פנו מעולם מחברת המים כי קיים חוב על הנכס. ח"כ סלומינסקי פנה לחברת המים על מנת להסדיר את העניין. אנו מקווים כי בימים הקרובים הנושא ייפתר".