מסתמן: אהוד ברק החליט להתמודד בבחירות במפלגה עצמאית

בחירות 2019 - הסיבוב השני: ראש הממשלה לשעבר מעוניין לשוב לפוליטיקה, לא במסגרת של מפלגת העבודה, ונפגש לצורך כך במהלך השבוע עם האלוף במיל' יאיר גולן

זמן צפייה: 01:15

מסתמן כי אהוד ברק החליט להתמודד בבחירות במפלגה עצמאית ולא במפלגת העבודה - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות 13. ברק נפגש במהלך השבוע עם יאיר גולן, והשניים דנו בשיתוף פעולה במסגרת פוליטית חדשה. לברק יש יחסים טובים עם המתמודדים בפריימריז בעבודה, וצפוי שיתוף פעולה בין שתי המפלגות, אם אכן יקים ברק מפלגה חדשה.

ביום רביעי הודיע אבי גבאי, על פרישה מהחיים הפוליטיים. הסיבה לפרישה, כך הסביר בחשבון הפייסבוק שלו, היא הריבים הפנימיים וחוסר היכולת של המפלגה להתאחד. "אני מאמין שמפלגה שלא יכולה להתאחד וללכת קדימה, לא יכולה לבוא לציבור ולהציע לו שתנהל את המדינה", כתב. "בסוף מדובר בחיים ובאיכות החיים של אזרחי המדינה ולא רק במשחק פוליטי פנים מפלגתי".

אהוד ברק
אהוד ברק | צילום: חדשות 13

"אני מאמין גדול בעמדות, בערכים ובתפיסות של המפלגה. מאמין שהעמדות שלנו משרתות את כלל החברה הישראלית", הוסיף. "אני יודע שחלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות הללו, כולל חלק גדול ממצביעי מפלגות הקואליציה. אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה. החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריס לחברי הרשימה".

מוקדם יותר באותו היום הודיע חבר הכנסת איציק שמולי, שהגיע בפריימריז האחרונים למקום הראשון במפלגת העבודה, כי יתמודד לראשות המפלגה בפריימריז הקרובים. בחשבון הפייסבוק שלו כתב: "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים. אתמודד לראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה", עוד הוסיף: "זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לחזק את הערכים עליהם גדלנו, לרקום שותפויות חדשות ולפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי עבור המדינה".

יאיר גולן
יאיר גולן | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר הודיעה חברת המפלגה, סתיו שפיר, כי היא מתמודדת על תפקיד יושבת ראש העבודה. יום קודם לכן אמרה בריאיון ל-"לפני החדשות": "נמצא מעלינו בהנהגה דור שהכשיל אותנו, שנבהל ואפשר לימין הקיצוני להשתלט על כל מוקדי הכוח", אמרה. "על המשפט, התקשורת והכנסת. חייבים לעצור את זה, והגיע הזמן לדור חדש של הנהגה שלא מפחד שלא מוכן לשבת ולשחק משחקים ולסגור קומבינות עם הימין הקיצוני אלא בא לדאוג לישראל".