דיווח פלסטיני: ההסכם עם איחוד האמירויות ייחתם ב-13 בספטמבר

העיתון "אל-קודס" דיווח מפי מקורות יודעי דבר כי צוותי הממשל האמריקני פועלים כדי שהטקס ייערך ביום השנה ה-27 לחתימת הסכם אוסלו. הערכה: קושנר ופומפאו ישכנעו בכירים ערביים להשתתף באירוע

זמן צפייה: 01:41

העיתון הפלסטיני "אל קודס" דיווח הבוקר (רביעי) מפי מקורות יודעי דבר כי צוותי הממשל האמריקני פועלים כדי שטקס חתימת ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות ייערך בתאריך 13 בספטמבר - יום השנה ה-27 לחתימת הסכם אוסלו בבית הלבן. עוד הוסיף המקור כי יועצו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר ושר החוץ מייק פומפאו מפעילים לחץ על מנהיגים ערביים בכירים להשתתף בטקס, ולפי הערכות הם יצליחו לשכנע אותם להגיע.

אתמול התייחס קושנר בריאיון לערוץ "סקיי ניוז" בערבית לסוגיית מכירת מטוסי F-35 ואמר: "לאיחוד האמירויות אחד הצבאות החזקים באזור. זה שנתיים אנו דנים בנושא מכירת ה-F-35, וטרם קיבלנו החלטה, נראה מה יהיה. אנו נמצאים בשלבים הסופיים של קבלת החלטה בנושא".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

קצין צולם מצמיד את ברכו לצוואר של פלסטיני; צה"ל: תיעוד מגמתי

ראש שירותי בריאות הציבור: "סגר בחגים – אפשרות אמיתית"

הפגישה הסודית: השר אוחנה נפגש בחשאי עם פעילת הליכוד אורלי לב

ג'ארד קושנר ומאיר בן שבת באיחוד האמירויות
ג'ארד קושנר ומאיר בן שבת באיחוד האמירויות | צילום: רויטרס

בנוסף, התראיין היועץ הבכיר גם לסוכנות הידיעות של איחוד האמירויות כי "מדינה ערבית נוספת צפויה לחתום על הסכם עם ישראל בחודשים הקרובים". לדברי קושנר, "כמובן שהכול יכול לקרות, אבל המציאות היא שרבים מקנאים במהלך שעשתה איחוד האמירויות. אנשים רבים רוצים גישה לטכנולוגיה, לכלכלה ולחדשנות של ישראל". עוד הוסיף קושנר כי "אפשרי שיום אחד כל 22 מדינות ערב יגיעו לנורמליזציה עם ישראל".

אתמול, נחתה באבו דאבי המשלחת הישראלית האמריקנית. קושנר נשא דברים עם הגעתו: "להסכם הזה יש אפשרות לשנות את המצב במזרח התיכון כולו", ציין. "בשלוש שנים וחצי האחרונות עבדתי כדי לשים סוף לעשרות השנים של הקונפליקט. הייתה תחושה רבה של חוסר תקווה, מלחמה וייאוש, שנמשכו שנים רבות. המנהיגים החלו לכתוב את התסריט למזרח תיכון חדש. אנחנו לא צריכים להיות מונעים על ידי העבר".

ג'ארד קושנר
ג'ארד קושנר | צילום: רויטרס

עוד הודה קושנר לסעודיה שאפשרה לראשונה לטיסה ישראלית לעבור מעל שטחה: "סעודיה אפשרה את הטיסה המסחרית מעל שטחה, זו פעם ראשונה שבה הדבר קורה – מבקש להודות למלך סעודיה שהפך זאת לאפשרי. מקווים ליצור ידידות עמוקה בין המדינות".