צפו: הארכת חופשת הלידה? צעד פופוליסטי

שרי הממשלה הכריזו על הארכת חופשת הלידה בשבוע, אלא שמדובר בצעד פופוליסטי. קרן מרציאנו קוראת לשרים למצוא פתרון יעיל עבור ההורים

קרן מרציאנו

איזו בשורה, איזה יופי, ממש התרגשות גדולה. שרי הממשלה האריכו את חופשת הלידה בשבוע שלם. שר האוצר לוקח קרדיט, חברי מפלגתו מרוצים ואנחנו אמורים להגיד תודה על עוד שבעה ימים בבית עם הרך הנולד. אז זהו, שלא. לא תודה. הארכת חופשת הלידה היא מהלך פופוליסטי מיותר ויקר.

עקבו אחרי קרן מרציאנו בטוויטר

''אלפי שקלים למימון מסגרות''
''אלפי שקלים למימון מסגרות'' | צילום: רויטרס

אם רוצים להאריך באמת את החופשה צריך לתת עוד כמה שבועות טובים. שבוע אחד הוא בגדר לעג לרש. אך הפתרון האמיתי הוא כלל לא באורכה של החופשת הלידה, משום שמייד אחריה המדינה זורקת את ההורים והילדים ולא מספקת להם מסגרת טיפולית ראויה.

שימו לב למספרים: במדינת ישראל ישנם כחצי מיליון פעוטות בגילאי 0-3. רק 23% מהם, 116 אלף ילדים, שוהים במסגרות שעליהן מפקחת המדינה כמו עונות יום של ויצ"ו ונעמ"ת.

זהו למעשה יוקר המחייה האמיתי. העובדה שהורים צריכים להוציא אלפי שקלים בחודש למימון טיפול בפעוטות ואחר כך עוד אלפי שקלים למימון צהרונים בגילאי גן ובית ספר מוקדם. 230 מיליון שקלים יבזבז שר האוצר מדי שנה על הארכת חופשת הלידה בשבוע. בכסף הזה אפשר לבנות מעונות יום לעוד 6,200 פעוטות מדי שנה.

556

מה שהכי מעצבן הוא שמאחורי כל העניין הזה עומדים שלושה שרים חזקים שאילו רק רצו - היו יכולים לשנות את המצב. שר האוצר כחלון שולט על הקופה - ויש בה כסף. שר הרווחה כץ, שהתעקש לקבל תחת סמכותו את מעונות היום, טוען ששיפר את המצב אבל זו טיפת בים. אליהם מצטרף השר בנט שצריך להפנים שהוא שר החינוך ולקחת תחת אחריותו את הצהרונים.

אתם השרים - אחראים. מכם אנחנו רוצים פתרונות, עזבו אתכם ממהלכים פופוליסטיים - אנחנו לא קונים אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת