קולגייט נגד רפורמת מוצרי הפארם

פרסום ראשון: הממשל האמריקני שיגר מכתב ובו הוא דורש ממשרד הכלכלה לגנוז את רפורמת מוצרי הפארם שאמורה לחשוף את פערי המחירים בין הארץ לעולם

ארכיון

בשבועות האחרונים הודיע שר הכלכלה אלי כהן על רפורמה במוצרי הפארם, הקובעת כי על כל מוצר פארם תהיה מדבקה עם המחיר שלו בעולם, על מנת שנוכל לדעת האם בארץ מחירו גבוה יותר. לאחר שבמספר מקומות כונתה הרפורמה "רפורמת קולגייט", נבהלו החברות האמריקניות, בראשן קולגייט, ופנו לממשל האמריקני שבצעד חריג פנה אל שר הכלכלה בבקשה שידחה את הרפורמה.

ארכיון
ארכיון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברות קולגייט ופלמוליב הודיעו לנו שהרפורמה המוצעת נקראת באופן פומבי 'רפורמת קולגייט'", נכתב במכתב ששיגר הממשל לשר כהן. "אנו חוששים מרפורמות המכוונות באופן פומבי נגד חברה אחת, ומבקשים להפסיק זאת מיידית. בנוסף, היצואנים האמריקנים חוששים כי המהלך ישפיע לרעה על עסקיהם".

שר הכלכלה לא התרגש וענה במכתב תשובה כי הוא מוכן לדחות את הרפורמה, אם הממשל ידאג שבתוך 45 ימים יורידו החברות את המחירים ליבואנים בישראל באופן משמעותי. "תפסיקו את אפליית המחירים שגורמת למחירים בישראל להיות גבוהים ב- 48% ויותר בהשוואה לארה"ב, לאירופה ולכל אותם מקומות שנאו בדקנו", אמר השר כהן.