האבטלה ממשיכה לזנק: מעל 600 אלף נרשמו החודש בשירות התעסוקה

במהלך הלילה נוספו כ-31 אלף דורשי עבודה חדשים בישראל, ומספרם עלה ל- 615,834. 91% מהנרשמים - בחל"ת. "מעריכים שעד פסח נגיע לכמיליון בני אדם מובטלים בעקבות משבר הקורונה"

זמן צפייה: 04:00

מגפת הקורונה: במהלך הלילה  נוספו 31,146 דורשי עבודה נוספים, כך דווח היום (שלישי) שירות התעסוקה. מתחילת חודש מארס, נרשמו 615,834 בני אדם בשירות, כש-91% מהם נמצאים בחופשה ללא תשלום.

שיעור המובטלים מכלל המועסקים עומד היום על 18.6%. על פי הלמ"ס, המספרים נמוכים יותר - אך חשוב להבחין כי בלשכה לא סופרים עובדים בחופשה ללא תשלום כמובטלים.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-1,656; 31 במצב קשה

צילומי סרט בפריז בוטלו בשל המגפה – כרזות נאציות נותרו תלויות

רופא הבית הלבן הודיע: טראמפ לא נדבק בקורונה

בניין שרות התעסוקה בתל אביב
בניין שרות התעסוקה בתל אביב | צילום: חדשות 13

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, התייחס לדברים ואמר: "על פני הדברים, נרשמה אתמול האטה נוספת בנרשמים החדשים. אולם, אנו מעריכים שעד פסח, נגיע לכמיליון דורשי עבודה חדשים ממשבר הקורונה. זאת, בין היתר לנוכח ההודעות של חברות מובילות בישראל על סגירה של סניפים ומרכזים, האפשרות של חל"ת בשלטון המקומי, והחשש בקרב ענפים נוספים".

עוד הוסיף גראור ואמר: "אנו ממשיכים לפעול בכל המרץ לייצר פתרונות ולהציע עבודה לישראלים שמעוניינים בכך כעת, מול מעסיקים שצריכים לגייס כעת אלפי עובדים. הבוקר, אנו מעבירים לביטוח לאומי 'מנה' שלישית במספר עם פרטיהם של 100 אלף נרשמים, על מנת שיקבלו את דמי האבטלה שלהם הם זכאים בהקדם האפשרי".

בניין שרות התעסוקה
בניין שרות התעסוקה | צילום: חדשות 13

מאוחר יותר ייפגשו בכירים בתעשייה הישראלית, בהם הראל ויזל, גבי רוטר, יעקב הלפרין, רביב ברוקמאייר גולף ואחרים, עם מנהל רשות המיסים ערן יעקוב, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד.

כמו כן, הוחלט היום להפסיק את פעילות הכרמלית שבחיפה. בהנחיית משרד התחבורה, החליטו ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, ויו"ר תאגיד הכרמלית, תמי ברק, על הפסקת פעילות הכרמלית לשימוש הציבור. "מדובר במתקן שנמצא מתחת לאדמה, ללא אוורור מלא והדבר מסכן את עובדי הכרמלית ואת ציבור הנוסעים", נמסר בהתייחס לסגירת הרכבל.

בתוך כך, מוקדם יותר היום פורסם בחדשות 13 שמסתמן כי משרד האוצר יעניק מענק משופר לעצמאים. גם עצמאים עם הכנסה נמוכה, שמרוויחים החל מ-2,000 שקלים בחודש, ואף כאלו עם מחזור פעילות יחסית גבוה של 600 אלך שקלים בשנה, ולא 300 אלף שקלים כפי שתוכנן תחילה, יהיו זכאים לחבילת הסיוע.

בסך הכל המענק יכלול כ-200 אלף עצמאיים, לעומת כ-150 אלף בתוכנית המקורית. כמו כן, המענק הבסיסי ככל הנראה יגדל מעבר לסכום שתוכנן, אבל התקרה לא תשתנה ותשאר על 6,000 שקלים. בנוסף, ייתכן שכבר בעת הצגת התכנית יודיעו על תשלום שני מענקים זהים, עבור החודשים מארס ואפריל. מעבר לכך, עסקים שהפסיקו לפעול, בעקבות הנחיות משרד הבריאות יקבלו פטור מארנונה לתקופת הסגירה, והממשלה תפצה באופן חלקי את הרשויות המקומיות על אובדן ההכנסות.