סקר: 16% מהעסקים לא קיבלו אף מענק; הריבית במשק תופחת ל-0%?
מנתוני הלמ"ס עולה כי סגירת בתיה"ס מקשה משמעותית על פתיחת יותר מ-50% מהעסקים. הפסימיות בציבור בנוגע למצב הכלכלי נמשכת: הנכונות ל"רכישות גדולות" קטנה. ב-16:15 - הכרזת נגיד בנק ישראל
16% מבעלי העסקים הזכאים לדבריהם למענק ממשלתי אחד לפחות, לא הצליחו עד כה לקבלו בשל קשיים בירוקרטיים - כך עולה מסקר מצב העסקים הרשמי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם היום (חמישי).
עוד עולה מהנתונים כי יותר מ-50% מבעלי העסקים השיבו כי סגירת מוסדות החינוך היא חסם משמעותי בפני חידוש פעילותם, בשל הצורך לשהות עם ילדיהם, וכי 24% מהחברות הקמעונאיות פיתחו או שיפרו משמעותית את אתר האינטרנט שלהן מאז תחילת המשבר.
לכתבות נוספות בחדשות 13:
שיא עולמי של נדבקים בקורונה: 437 אלף אובחנו חיוביים ביממה
גמזו: יש להחליט על בתיה"ס כבר ביום א', לא פוסל גם פתיחת מסחר
ראש המודיעין בארה"ב: איראן ורוסיה מנסות להתערב בבחירות
![שוק מחנה יהודה בירושלים בימי קורונה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587039057/Capture-38_eaxgde.webp)
כמו כן, מנתוני הלמ"ס עולה כי הפסימיות בקרב הציבור בנוגע למצב הכלכלי נמשכת. "מדד אמון הצרכנים" מראה כי במחצית הראשונה של אוקטובר, הצפי של משפחות בנוגע לשינוי במצבן הכלכלי ירד מ-29- ל-33-. הנכונות של צרכנים לבצע "רכישות גדולות" ירדה מ-42- ל-49-.
שני הנתונים הללו עומדים לנגד עיניו של בנק ישראל אמיר ירון, שיודיע היום אם החליט להפחית את הריבית במשק ל-0% - לראשונה בתולדות המדינה. בד בבד, גוברות ההערכות במשק שכך הוא יחליט. מסיבת העיתונאים של הנגיד צפויה להתחיל ב-16:15.