התפוצצה ישיבת משרדי הכלכלה והבריאות על מתווה פתיחת המסעדות

הצדדים קיימו פגישה ב"זום". משרד הבריאות מסרב לפתוח את ענף המסעדנות במקביל לחזרה לבתי הספר ודורש תקופה נוספת של המתנה. בינתיים, לא ברור מתי ייפתחו בתי הקפה בישראל לקהל • פרסום ראשון

מסעדה
מסעדה | צילום: fotolia

פרסום ראשון: הישיבה בין משרד הכלכלה למשרד הבריאות בנוגע למתווה פתיחת המסעדות שהתקיימה היום (חמישי) ב"זום" התפוצצה. משרד הבריאות מסרב לפתוח את המסעדות במקביל לחזרה לבתי הספר ודורש פרק זמן נוסף של המתנה. בינתיים, לא ברור מתי ייפתחו המסעדות ובתי הקפה בישראל לקהל הרחב.

הבוקר, כזכור, מנכ"לי משרדי החינוך והבריאות, ראש אגף תקציבים ומנכ"ל משרד ראש הממשלה הגיעו להסכמה כי כל מוסדות החינוך ייפתחו במתכונת מלאה בערים שבהן התחלואה נמוכה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

חלוקת התיקים: טרופר שר התרבות והספורט, שוסטר שר החקלאות

מסתמן: כל מוסדות החינוך ייפתחו לחלוטין בערים עם תחלואה נמוכה

פרשת האיומים על מנדלבליט: שני חשודים נחקרים באזהרה

מנות הגורמה שעושות עלייה לישראל
מנות הגורמה שעושות עלייה לישראל | צילום: חדשות 13

במסגרת הדיון על מערכת החינוך סוכם כי לגבי האיזורים שלא ייפתחו צפויה הערכת מצב נוספת לקראת אחד ביוני. עוד הוחלט כי תלמידי כיתות ד' ומעלה יעטו מסכות גם בזמן השיעורים. בנוסף, יוקם צוות מצומצם להיערכות מערכת החינוך לקראת גל תחלואה נוסף.

הנהגת ההורים הארצית בירכה על ההחלטה: "הגיעה העת להחזרת היציבות הרגשית לילדים, השלמת התכנים הלימודיים עבורם והחזרת ההורים למעגל העבודה. במקביל הנהגת ההורים הארצית שבה וחוזרת על דרישותיה: יש לממש את החזרה באופן מסודר ומתוך התייעצות עם נציגי צוותי החינוך והנהגת ההורים הארצית וכן יש להאריך את שנת הלימודים הנוכחית עד ה-30.7 ואת בית הספר של החופש הגדול בשבועיים הראשונים של אוגוסט".

כיתה ריקה בבית ספר
כיתה ריקה בבית ספר | צילום: Shutterstock

מוקדם יותר השבוע פנו יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשו ממנו שיגבש תוכנית חלופית לחזרת הילדים הנותרים לבתי הספר. לטענתם, "מתווה החזרה של תלמידי כיתות ד'-י' אינו מהווה חזרה ללימודים ולא נותן פתרון לאיש - לא נוכל לפתוח את מוסדות החינוך עבור שכבות נוספות".

כמו כן, ביבס וחג'ג' ביקשו לגבש יחד עם הממשלה מתווה מותאם, שעיקרו החזרת היישובים בהן התחלואה נמוכה באופן מלא לספסל הלימודים. לדברי ביבס, "הילדים הם לא שפני נסיונות וההורים מחפשים פתרונות אמיתיים. הפתרונות שהוצעו לא מספקים".