הרשתות התנפלו על הביצים מחשש לסגר – מחסני המשווקים התרוקנו

בניגוד להודעת משרד החקלאות, בישראל אין עודפי ייצור של ביצים ולמעשה המחסנים ריקים. המשרד נערך לפתוח מכסות לייבוא. אם המהלך יתעכב – צפוי מחסור משמעותי במצרך הבסיסי בעוד כשלושה שבועות

זמן צפייה: 01:17

משרד החקלאות אומנם הודיע היום (שלישי) שיש עודפי ייצור של ביצים, אך למעשה אין עודף ביצים בישראל, אלא להיפך. הודעת משרד החקלאות הייתה נכונה לפני שבועיים, אך מהרגע שעלתה האפשרות להטלת סגר בסופי שבוע, רשתות השיווק התנפלו על הביצים, ורוקנו את מחסני המשווקים כדי שלא יהיה מצב שלא יהיו ביצים למכירה. יתרה מזאת, צריכת הביצים ברשתות עלתה ב-30%.

משרד האוצר פנה למשרד החקלאות וניסה לבחון היערכות למצב של סגר ולקניות לפני החגים. משרד החקלאות הודיע כי הוא נערך לפתוח מכסות לייבוא. עם זאת, המהלך עלול לקחת שלושה שבועות, ועד אז צפוי מחסור של עשרות מיליוני ביצים ברשתות השיווק.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

אדלשטיין: "התנהלות הדיונים בוועדת הקורונה – תביא אותנו לסגר"

ברגע האחרון: קשיים במינויו של פרופ' ברבש לפרויקטור הקורונה

הממשלה תגביל פעילות המסעדות: תאשר הצו תוך עקיפת ועדת הקורונה

ביצים (אילוסטרציה)
ביצים (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום הגיע שר הבריאות יולי אדלשטיין לסיור בבית החולים רמב"ם בחיפה, ושם התייחס לדיונים שנערכו בוועדת הקורונה. אדלשטיין העביר ביקורת על החלטת הוועדה לדחות את צו הממשלה בעניין סגירת המסעדות, ואמר כי "אני מבין את תחושת האזרחים שחשים בלבול. הבלבול לא נובע מהחלטות משרד הבריאות, הוא נובע מהרבה אי דיוק בדיווחים, וממאבקים שמתפתחים בממשלה ובכנסת. ההתנהלות למשל בידונים בוועדת הקורונה - תביא אותנו בעל כורחנו לסגר במדינה".

"הדרישה של משרד הבריאות היתה סגירת המסעדות", המשיך. "הדרישות הילדותיות להביא נתונים מדוייקים של כמה נדבקו במסעדה וחדר כושר - באות מפי אנשים שאין להם מושג ירוק מהי חקירה אפידימיולוגית. אנחנו מבססים את ההחלטות שלנו על נתונים בין-לאומיים, התייעצות עם גורמים, אני מאוד מצטער שכל פעם מתפתח שיח פופוליסטי סביב הנושאים האלה".