הלמ"ס: מחירי הדירות ממשיכים לעלות בכל המחוזות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה כי בחודשים אפריל ומאי נרשמה עלייה של חצי אחוז לעומת החודשיים שקדמו להם - ובכך השלימו המחירים טיפוס של 1.6% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה

זמן צפייה: 04:36

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה היום (שני) כי מחירי הדירות עלו בחצי אחוז בחודשים אפריל ומאי לעומת החודשיים שקדמו להם, ובכך השלימו עלייה של 1.6% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה (אפריל-מאי 2018).

העלייה בחודשיים האחרונים לעומת אלו שקדמו להם נרשמה בכל המחוזות. בירושלים נצפתה עלייה של 1.1%, בצפון ובמרכז - 0.7% בכל אחד, בחיפה ובדרום 0.4% בכל אחד, ובתל אביב - 0.1%.

בפילוח שינויי מחירי הדירות לפי מחוזות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, נמצא כי בכמה מחוזות נרשמו עליות מחירים בולטות במיוחד. בצפון נרשמה עלייה של 5%, בירושלים - 2.4%, בחיפה 1.8%, ובדרום - 1.2%. מאידך, ירידת מחירים מזערית של 0.1% נרשמה במחוז תל אביב.

עוד בחדשות 13:

פרויקט חדש: דירות סטודנטים לדיור ולהשקעה – בחצי מיליון שקלים

עלייה נוספת במחירי הדירות; זינוק במחירי הפירות

דירות (אילוסטרציה)
דירות (אילוסטרציה) | צילום: החדשות 13

לפני כחודש פורסם מדד המחירים לצרכן, ממנו עלה כי מחירי הדירות בישראל עלו בחודשים מארס ואפריל בחצי אחוז, ובסך הכול בשנה האחרונה באחוז אחד. מדד המחירים עלה ב-0.7% בחודש מאי, וב-1.5% מתחילת השנה.

בתל אביב חלה עלייה קטנה של 0.2%, בירושלים עלייה של 1.5%, ובצפון עלייה משמעותית של כמעט שלושה אחוזים. במחוז מרכז דווקא נרשמה ירידה מזערית של 0.1%, ובדרום ירידה של 0.3%.