בעקבות סדרת הכתבות בחדשות 2: המונופול בשוק הרכב - "נקדם החוק"

ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסה על מנת לדון בפתיחת שוק הרכב לתחרות, זאת בעקבות סדרת הכתבות "רוכבים עלינו" של חדשות 2. ח"כ פריג': "הצרכן לא מרגיש את השינוי"

הדיון בוועדה
הדיון בוועדה | צילום: חדשות 2
בעקבות סדרת הכתבות "רוכבים עלינו" ששודרה במהדורה המרכזית, נערך היום (שלישי) דיון מיוחד בוועדת הכלכלה של הכנסת. במהלך הדיון דרשו חברי הכנסת לפתוח באופן מיידי את שוק הרכב לתחרות. "אנחנו נחושים לקדם את החוק הזה", הבהיר יו"ר הוודעה ח"כ כבל. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בסדרת הכתבות נחשף כיצד יבואני הרכב חוסמים תחרות וגורמים להכשלת רפורמת הייבוא המקביל שאמורה הייתה להוביל להוזלה משמעותית במחירי מכוניות משפחתיות. בנוסף, הראתה סדרת הכתבות את פערי המחירים האדירים בין חלפים שנמכרים בארץ לחלפים בייבוא מקביל. "סדרת הכתבות גרמה לנו להבין שצריך לבדוק האם החוק שאמור היה לפתוח את שוק הרכב לתחרות אכן מיושם", אמר יו"ר הוועדה כבל בפתיחת הדיון. "למרות הלחצים הקשים והגדולים שהיו לא להעביר את החוק - העברנו אותו". לדיון הוזמנו נציגי משרד התחבורה, שאמורים לפקח על יישום החוק, ונשאלו מדוע הרפורמה לא מיושמת בפועל לטובת הצרכנים. אבנר פלור, בכיר במשרד התחבורה, אמר כי "מדובר בחוק מורכב מאוד. אנחנו רואים ניצנים ראשונים של תחרותיות. אין ספק שצריך לוודא שהחוק ייושם בפועל".
ארכיון
ארכיון | צילום: פלאש 90, יצחק הררי
חבר הכנסת עיסאווי פריג׳ אף עימת את נציג משרד התחבורה עם ממצאי התחקיר. "כל העבודה הולכת פארש אם לא מקדמים את החוק הזה", תקף פריג'. "אתם יכולים להצביע על מקומות שבהם כבר יש תחרות? הצרכן לא מרגיש את השינוי״. בתוגבה לדברים טען הנציג כי "הכוונה היא בסוף להוביל לירידת מחירים. אנחנו מעריכים שעד סוף השנה נראה תוצאות". לצפייה בפרק הראשון בסדרה "רוכבים עלינו" לצפייה בפרק השני בסדרה "רוכבים עלינו" לצפייה בפרק השלישי בסדרה "רוכבים עלינו"