עימות בין האוצר לבריאות: "ניסיון לסגירת חשבון על גב הציבור"

נוסח תקנות שעלה לאישור הממשלה שונה ללא ידיעת משרד האוצר באמצע הלילה, לאחר שכבר הושגו הסכמות בין המשרדים. בין היתר, משרד הבריאות מתעקש על רישום בקניונים. "שערוריה מוחלטת"

זמן צפייה: 00:30

עימות חריף נרשם הבוקר (שני) בין משרד הבריאות למשרד האוצר. זאת לאחר שמשרד הבריאות שלח בשעה 4:00 לפנות בוקר נוסח עדכני לתקנות שעולות כעת לאישור הממשלה ללא ידיעת משרד האוצר, ובו הוכנסו שינויים של הרגע האחרון, לאחר שכבר הושגו הסכמות בין הצדדים.

בין היתר, משרד הבריאות מתעקש על רישום פרטני של לקוחות בכניסה לקניונים, וכן ביציאה מהם ובמעבר בין מתחמים. גורם בממשלה תקף את הדרישה ואמר כי "זה נועד כדי לבוא ולסמן לציבור שזה מקום מסוכן שעדיף לא להתקרב אליו. ברור שזה לא ישים ויעכב את פתיחת הקניונים. במתווה של משרד הבריאות הקניונים מגיעים מאוחר יותר, אז זה למעשה מה שהם רוצים שיקרה בפועל".

לעוד כתבות בנושא:

הצעת משרד הבריאות: ביטול הגבלת המרחק ופתיחת קניונים בשישי

חיים בצל הקורונה: כיצד תיראה השגרה שלנו בשבועות הקרובים?

לראשונה מזה חודש וחצי: רק 29 מאובחנים חדשים בקורונה ביממה

משה בר סימן טוב, בר סימן טוב, משרד הבריאות, מנכל משרד הבריאות, מנכ''ל משרד הבריאות
מנכ''ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב

אחד הנושאים שעליהם הגיעו שני המשרדים להסכמה הוא הרחבת ההגבלה לשני אנשים במעלית כך שיוכלו לעלות במעלית חצי מהתכולה הקבועה. אולם, במשרד הבריאות שינו זאת לרבע מהתכולה, ורק בבניינים שיש בהם יורת מעשר קומות. גורם בממשלה יצא נגד השינוי ואמר כי "זה רק נועד לעכב עוד יותר את התהליך של חזרה לשגרה ולעבודה".

כמו כן, בתקנות החדשות לפי הצעת משרד הבריאות בוטלו ההחרגות של מקומות עבודה רבים מהתו הסגול, כאשר לפי ההסכם הראשוני בין הצדדים, עסקים קטנים עד 10 עובדים, חברות הייטק וכן תעשייה מייצאת, ענף החקלאות, עבודות בינוי, ענף המזון וחברות שילוח היו אמורים להיות מוחרגים מהתו.

"משרד הבריאות מנסה עכשיו לסגור עם משרד האוצר חשבון על גב הציבור אחרי שהאוצר פרסם אתמול את המתווה שלו והדרישה להקמת צוות בין-משרדי שינהל את החזרה לשגרה כמו שצריך", אמר גורם בממשלה". זה חוסר אחריות, חוסר התחשבות ופגיעה בציבור, קטסטרופה ושערוריה מוחלטת".