מחיר הדלק יעלה הלילה ב-33 אג' - ויירד בהמשך השבוע

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פירסם צו להפחתת הבלו על הדלק באופן שיבטל את עליית מחירי הדלק. עם זאת, מחירי הדלק עדיין צפויים לעלות הלילה ב-33 אגורות שכן הצו ייכנס לתוקפו בתוך כ-48 שעות, ולאחר מכן מחיר הדלק יוזל באופן מיידי למחירו לאחר ההוזלה הקודמת

דלק
דלק | צילום: אורן נחשון, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פירסם הבוקר (שלישי) צו להפחתת הבלו על הדלק באופן שיבטל את עליית מחירי הדלק. עם זאת, מחירי הדלק עדיין צפויים לעלות הלילה ב-33 אגורות שכן הצו ייכנס לתוקפו בתוך כ-48 שעות, ומחיר הדלק יוזל באופן מיידי לאחר מכן, למחירו לאחר ההוזלה הקודמת עליה החליט שר האוצר סמוטריץ' לפני כחודש.

כאמור, בחודש שעבר סמוטריץ' פרסם להערות הציבור צווים להפחתת מס הקניה ומס הבלו על בנזין, בשיעור שצפוי להוריד 13 אגורות ממחירו של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא ההפחתה המוצעת.

משאבת דלק, אילוסטרציה
משאבת דלק | צילום: שאטרסטוק

על רקע העליות שהיו במחיר הדלק, מאז אפריל 2022 חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקנייה ומס הבלו החלים על בנזין. הוראת השעה שחלה כיום מורידה כ-3 אגורות ממחיר של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הוראת השעה, והיא עתידה לפקוע ב-16 בפברואר 2023.

על מנת להימנע מעליית מחיר הדלק לצרכן עם פקיעתה של הוראת השעה, הציע שר האוצר סמוטריץ' לקבוע בהוראת שעה כי מס הקנייה ומס הבלו אשר יחולו על בנזין עד סוף שנת 2023 יופחתו, כך שיעמדו על 3,183.32 שקלים לאלף ליטר. הפחתה זו, כאמור, צפויה להוריד 13 אגורות ממחיר של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הוראת השעה.