לקראת החג - מבחן הקופה: כיצד אפשר לקצר את התור בסופר?

ישראלים רבים מתמודדים מדי חג עם הבעיה המוכרת - עמידה בתורי ענק ברשתות המזון. בפני הלקוחות ניצבות שתי אפשרויות: דלפקי הקופאיות, או עמדות תשלום בשירות עצמי. איזו מהשיטות מהירה יותר?

זמן צפייה: 06:09
קניות חג לראש השנה הן עניין שעולה לנו לא רק במחיר – אלא גם כמובן בעמידה בתורי ענק ברשתות המזון. בפני הלקוחות ניצבת אפשרות הבחירה - לגשת לדלפקי הקופאיות, או לעמדות הקופה בשירות עצמי. במאות סניפים ברחבי הארץ פרוסות קופות בשירות עצמי – בין היתר ברשת יינות ביתן, מגה, אושר עד ושופרסל. רשתות השיווק בארץ, כמו בכל העולם, משקיעות מיליונים בפיתוח הקופות העצמאיות. "אנחנו משקיעים בהן כי הן משפרות את חויית הלקוח שלנו", הסביר סמנכ"ל לקוחות ושירות בשופרסל, צביקה ביידא. "הן תורמות לשירות, זה מזיז יותר מהר את התורים ויש גם אנשים שאוהבים את עצם הפעולה – לקחת חלק בתהליך הקנייה". עוד בחדשות 13: התנדנדו בסקרים ולקחו הימורים: כך הגיע לסיומו קמפיין העבודה בין הרכבת הממשלה לשימוע: לוח הזמנים הצפוף של השבועות הקרובים אחרי מאבק המשפחה: תמר אריאל תוכר חללת צה"ל שנספתה במערכה
O Vmoq
תורים בסופר
למרות התקלות הטכניות והעיכובים שצצים לפרקים בעמדות העצמאיות (למשל, קריאה אוטומטית לאחראי כאשר מעבירים אלכוהול – על מנת לוודא את גיל הלקוח), נראה כי עדיין מדובר בעמידה קצרה יותר בתור. "הקופות בשירות עצמי מאפשרות מעבר מאוד מהיר של לקוחות שמתקתקים את הקנייה", הסביר ביידא.